Huylu huyundan vazgeçmez!

Emniyet Müdürü Cerrah'ın elini öpüp hırsızlık yapmama sözü veren 8 yaşındaki çocuk yine yakalandı.

Alınan bilgiye göre, havalimanından Sarıyer’deki evine dönen Ayla Özmen’in yanına çantalarını taşımada yardım etme bahanesiyle iki çocuk geldi. Tekliflerinin kabul edilmesi üzerine, çocuklar yardım ettikleri Özmen’in bir anlık dalgınlığından yararlanarak içerisinde 40 bin YTL bulunan çantayı alıp kayıplara karıştı.

Parasının çalındığı farekedince polise başvuran Ayla Özmen, Pınar B. (8) adlı kız çocuğu ve İbrahim G. (15) adlı erkek çocuğunu fotoğraflarından teşhis etti. Savcılıktan arama kararı alan polis ekipleri çocukların ”Hacıhüsrev” olarak bilinen Beyoğlu İstiklal Mahallesi’ndeki evine baskın düzenledi. Polis ekipleri, hırsızlık yaptıkları gerekçesiyle Pınar B. ve İbrahim G. adlı çocukları Üsküdar Çocuk Şube Müdürlüğü’ne getirdi. Üst aramasında cebinde 800 ABD Doları ile 300 Avro bulunan İbrahim G. İfadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

Öte yandan İbrahim G.’nin 9 ayrı suç kaydından arandığı, Pınar B.’nin ise 16 ayrı hırsızlık ve kapkaç olaylarına karıştığı belirtildi. Küçük hırsızlar Bakırköy Çocuk Büro Amirliğine götürüldü.

YENİDEN HIRSIZLIK YAPACAĞINI SÖYLEMİŞTİ

Öte yandan Pınar B.’nin geçen yıl kasım ayında da Prof. Dr. Erol Üçer’in içinde 35 bin dolar bulunan çantasının kapkaç yöntemiyle alınması olayına karıştığı gerekçesiyle gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alındıktan sonra, Çocuk Şube Müdürlüğü’nde psikolojik destek de verilen Pınar B. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki binasına getirilerek Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile görüştürülmüştü. Celalettin Cerrah’ın elini öperek hırsızlık yapmama sözü veren Pınar B. Emniyet Müdürlüğü’nden çıkarılırken basın mensuplarına okula gitmeyeceğini ve tekrar hırsızlık yapacağını söylemişti.