Hüyük İlçe Jandarma bölük komutanı öldürüldü

Konya'nın Hüyük İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş, emrinde görevli bir astsubay tarafından kurşun yağmuruna tutuldu.

Alınan bilgiye göre, Hüyük İlçe Jandarma Komutanı olarak görev yapan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Aziz Özdemir, dün akşam saat 20.30 sıralarında emrinde görev yapan Trafik Tim Komutanı Jandarma Astsubay B. Ç.’nin beylik tabancasından çıkan kurşunlara hedef oldu.

Henüz bilinmeyen bir sebeple çıkan tartışmanın büyüdüğü ve Bölük Komutanı Aziz Özdemir’in emrindeki astsubayın tabancasıyla vurulduğu iddia ediliyor. Olay yerinde yapılan incelemede 7 adet boş kovan bulunduğu öğrenildi. Başçavuş Aziz Özdemir’in ayağına ve vücudunun çeşitli yerlerine 4 merminin isabet ettiği bildirildi. Ağır yaralı olarak Hüyük Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırılan Bölük Komutanı Özdemir, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Özdemir, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Bu arada, bölük komutanını tabanca ile vurduğu öne sürülen zanlı trafik tim komutanı astsubay başçavuş B. Ç.’nin üniformalı olarak bindiği kendisine ait otomobili ile kaçtığı bildirildi. İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli astsubayın polis ve jandarma tarafından halen arandığı belirtildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.