Huzur toplantisinda ögrenciler sikintilarini anlatti

ERZURUM - Erzurum Emniyet Müdürlügü tarafindan düzenlenen 'Huzur Toplantisi ' bu hafta Dadaskent beldesinde yapildi.

Toplantida ögrencilerin sordugu sorular ve dile getirdikleri sikintilar emniyet yetkilileri tarafindan dinlenerek çözülmek üzere not alindi. Bazi ögrencilerin sordugu sorular ise toplantiya gelenleri kahkaya bogdu.

Toplantinin açilisinda konusan Tahsin Demir, toplantilarinin amacinin halkin sikintilarini yerinde dinleyerek sorunlara daha hizli çözüm bulmak oldugunu söyledi.

Halkin gördügü eksiklikleri ya da yasanan olumsuz durumlari emniyet müdürlügüne hizli bir sekilde bildirmesi gerektigini anlatan Demir, “Polis olarak biz elimizden geleni yapiyoruz. Fakat her zaman her yerde rherseyi görmemiz mümkün degil. Vatandas bizim en önemli istihbarta kaynagimizdir. Sikintilarinizi bize iletirseniz çabuk ve etkin bir çözüm ortaya konulabilir.” dedi.

155 Polis Imdat hattina da asilsiz ihbarlarin yapilmamasi onusunda vatandaslari uyaran Demir, asilsiz ihbarlarin polise hem vakit hem de maddi anlamda zarar verdigini söyledi.

Daha sonra vatandaslarin sorularini dinleyen Demir, özellikle ögrenciler tarafindan soru yagmuruna tutuldu. 23 Nisan Ilkögretim Okulu ögrencileri okul çevresinde sigara içen ve çevreyi rahatsiz edenlerin engellenmesini istedi.

Bir ögrenci televizyonlarda okuldan sonra çocuklarin kaçirldigini izlediklerini ve kendilerinin de kaçirilmasinidan korktugunu söyleyerek yetkililerden önlem almasi gerektigini vurguladi.

Baska bir ögrenci ise ön koltukta çocuklarin oturdugunu ve bunu gören polislerin buna müsade ettigini söyleyerek polisleri Emniyet Müdürüne siikayet etti. Zaman zaman kahkahalarin yükseldigi toplantida vatandaslar bu toplantilari düzenleyen Emniyet yetkililerine tesekkür etti.