Huzurevinde ögretmenler günü coskusu yasandi

BURSA - "24 Kasim Ögretmenler Günü" tüm Türkiye'de oldugu gibi Bursa'da da çesitli etkinliklerle kutlandi.

Bu anlamli günde Büyüksehir Belediyesi Huzurevi’nde kalan 15 emektar egitimci güne farkli duygularla baslamanin mutlulugunu yasadi. Bursa Büyüksehir Belediyesi Huzurevi yetkilileri Huzurevi’nde kalan emekli ögretmenler için bir sürpriz hazirlayarak tören düzenledi. Emektar egitimcilerinin tek tek anilarini anlattiklari etkinlikte Büyüksehir Belediyesi Huzurevi yetkilileri de emektar egitimcilere günün anlamini pekistiren birer hediye verdi.

Bursa Erkek Lisesi’nde uzun yillar yöneticilik yapan usta egitimci Burhanettin Arda, törende okudugu “Canim Ögretmenim” adli siir ile büyük alkis aldi. Duygulu anlarinda yasandigi törende konusan Büyüksehir Belediyesi Huzurevi Müdürü Mehmet Sisman, “Bizleri bugünlere getiren ögretmenlerimizi unutmadigimizi bu etkinlik ile göstermek istedik. Bizlere olan emeklerini ömrümüzün sonuna kadar unutmayacagiz. Bizlere gösterdiginiz ilgi, sevgi ve sefkat nedeniyle tesekkür ederim” diye konustu.

Huzurevi sakini emektar egitimciler Sebehat Dilek, Saadet Alan, Fatma Nusret Ener, Misakiyet Tabyani, Sabriye Taseli, Huriser Zobu, Perihan Özkan, Burhanettin Arda, Ahmet Murgul, Hasan Algin, Hasan Tahsin Olgaç, Salih Hakem, Mehmet Sert, Mustafa Aydin ve Azmi Izmir, gönüllerince bir gün yasadiklarini söyledi.