İBB’de galibiyet sevinci yaşanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da, Turkcell Süper Lig'in lideri Bursaspor karşısında alınan galibiyetin sevinci yaşanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da, Turkcell Süper Lig’in lideri Bursaspor karşısında alınan galibiyetin sevinci yaşanıyor.

Bursaspor karşısında alınan galibiyeti AA muhabirine değerlendiren kulüp futbol şube sorumlusu Kamil Dizar, ligde üst sıralarda yer alma hedefleri doğrultusunda her maça aynı ciddiyetle çıktıklarını belirterek, ”Bizim de bir hedefimiz var. Bu hedef için futbolcularımız çok iyi çalışıyorlar. Dün de oldukça eksik olmamıza rağmen büyük bir performans ortaya koyduk. Bizim için önemli bir haftaydı ve bütün takımı kutluyorum. Hak ederek galip geldiklerini düşünüyorum. Aynı ciddiyetle, aynı performansı devam ettireceğiz” diye konuştu.

Bursaspor’a şampiyonluk mücadelesinde başarılar dileyen Dizar, ”Bursaspor’u kutluyorum. Ligde buraya kadar geldiler. Şampiyonluğun önemli adayı. Onların da üzerinde stres ve baskı mutlaka var. Başarılar diliyorum” dedi.

Şike olayları soruşturması kapsamında takımlarında sorgulananlar nedeniyle maç öncesi futbolcular üzerinde oluşan moral bozukluğunun hatırlatılması üzerine Kamil Dizar, ”Moral bozukluğu bazen takımı kötü yönde etkiler. Ama bazen de kişiler haklı olduğu zaman kenetlenmeye de yol açabilir. Arkadaşlarının haklılığına inandıkları için takımın kenetlendiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Turkcell Süper Lig’in 28. haftasında Denizlispor ile yapacakları maçın çok önemli olduğunu kaydeden Dizar, rakipleri için, ”Denizlispor çok iyi bir takım. Oynadığı futbolla bulunduğu yeri hak etmiyor. Çok önemli bir maç ve şu andan itibaren o maçı düşünüyoruz” dedi.