İbrahim Tatlıses’i öldüreceklerdi!

Sauna Çetesi'nin telefon görüşmelerinden, para vermeyi reddeden İbrahim Tatlıses'i öldürüp cesedini Aksaray'a atmayı planladıkları ortaya çıktı.

Önce Tatlıses’i kullandığı telefonun dinlendiği uyarısında bulunarak korumaya çalışan çete üyeleri daha sonra istedikleri parayı alamadıkları için başına çuval geçirerek öldürmeyi planlıyor.

Tatlıses ile Derya Tuna’yı ayağından vuran Hüseyin Bozan arasında arabulucuk yapma girişimindeki çete üyeleri önceleri Tatlıses’e iyi davranıyor. Tatlıses ile çete lideri Kasım Zengin arasındaki çok sayıda konuşmanın ana konusu Derya Tuna’yı ayağından vuran ve bir süre cezaevinde yattıktan sonra serbest kalan Hüseyin Bozan. Bozan Tatlıses’in adamlarını arayarak “Elimde bantlar var” diye şantaj yapıp, 2 milyon dolar istiyor. Tatlıses bu konudan bahsederken Zengin’e “Hürmetler abi”, Zengin de Tatlıses’e “usta” diye hitap ediyor.

Çete lideri Zengin ile çete elemanı iddiasıyla tutuklanan Serdar Yük daha sonra kendilerine “derin devlet”in adamı süsü vererek yakın ilişki içinde oldukları Tatlıses’ten para koparma planları yapıyor. İkili ‘TSK adına’ para ünlü sanatçıdan para istiyor almayı başaramayınca onu öldürme planları yapmaya başlıyor. Zengin bir telefon konuşmasında Yük’e, “Tatlıses’i PKK ile bağlantılı olduğu iddiasıyla sorgulayacağız, kanıtlayacağız. Ya fitiği verecek ya cezaevine girecek, alıp götüreceğiz gerekirse kafasına sıkacağız” diyor. Zengin, Tatlıses’i kaçırma planını da söyle anlatıyor: “İki araba gideceğiz. Takır takır kapının önüne çekeceğiz. Maskeli ineceğiz, kimlikleri gösterip, içeriye aniden gireceğiz. Kafasına çuval geçirip, kelepçeleri takacaz…”

Ahmet Kaya benzetmesi

Zengin, Tatlıses’i öldürmek için Yük’ün, Yüzbaşı Bozkır’dan iki tane Uzi marka silah almasını istiyor, “Baktık ki işi vermiyor, kafasına sıkacaz. Aksaray’ın göbeğine de götürüp atacaz. Sabah da gazeteler yazsın” diyor. Zengin, iki kişiyle Tatlıses’i alamayacaklarını savunan Yük’e, “Ahmet Kaya’nın hayranı kadar İbo’nun hayranı yoktu. Kaya’yı bir kalemde bitirdiler kim hesap sordu. Bu da İbo. PKK’ya verdiğini TSK’ya verecek. Ya da kafasına mermiyi yiyecek bu kadar basit” diyor.