İbrahim Tatlıses’in hapsi isteniyor

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses ile Fulya Akbay Toprak arasındaki davada karar açıklandı.

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses ile Tatlıses TV genel müdürü Fulya Akbay Toprak arasındaki davada karar açıklandı.

İbrahim Tatlıses’in, eski danışmanı ve çalışanı Tatlıses TV genel müdürü Fulya Akbay Toprak’ı tehdit ve hareket ettiği iddiasıyla 4 yıl hapsinin istendiğini dava sonuçlandı. Tatlıses’e hapis cezası verilmesine karar verildi.

Tatlıses TV’de genel müdür olarak çalışan 36 yaşındaki Fulya Akbay Toprak, İbrahim Tatlıses’in kendisine tehdit ve hakaret ettiği iddiasıyla şikayetçi oldu. Akbay, ünlü şarkıcı Tatlıses’e 4 yıla kadar hapis istemiyle açtığı dava sonuçlandı. Eski patronu İbrahim Tatlıses’ e dava açan Toprak, aynı zamanda Tatlıses’e danışmanlık yaptığını da belirtti. Toprak’ın avukatı Şeyda Yıldırım, “İbrahim Tatlıses, cep telefonundan müvekkilime hakaret içerikli mesajlar göndermiştir. Cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

HAPİS CEZASI VERİLMESİNE KARAR VERİLDİ

Soruşturmada ifade veren Tatlıses, “Şirket işlerini müşteki Fulya Akbay Toprak ile diğer çalışanlara emanet etmiştim. Ancak şirkette usulsüzlükler yaşandığını öğrendim. İşlerine son verdim. Söz konusu mesajlar bana ait değildir” şeklinde konuştu. Haftalar sonra sonuçlanan davada, İbrahim Tatlıses’e ‘hakaret’ suçundan 740 lira adli para cezası, ‘tehdit’ suçundan ise 2 ay 15 gün hapis cezası verilmesine karar verildi.