İbrahim Toraman’dan milli takım tepkisi

Beşiktaş kaptanı İbrahim Toraman, sağ bekte oynadığı zaman verimli olamadığı eleştirilerine yanıt verdi.

Beşiktaş kaptanı İbrahim Toraman, sağ bekte oynadığı zaman verimli olamadığı eleştirilerine yanıt verdi.
Başarılı futbolcu, Kartalhaber.com’a yaptığı özel açıklamada, “Ben her bölgede iyi oynadığımı düşünüyorum. Oynadığım zaman elimden gelenin en iyisini yapıyorum. Maçtan önce 1-2 kişinin çıkıp “stoper sağ bekte oynayamaz” demesi insanların düşüncesini etkiliyor.” diyerek şunları söyledi:
”Sağ bekte oynayan biri benden daha fazla ne yapabilir ki? Daha fazlasını yaptıklarını düşünmüyorum. Ben pozitif işler yapıyorum. Diğer takımlarda 3 mevkiide oynayanların yaptığı olumlu gözüküyor, övgü alıyor. Ben orta saha ve defansın sağında oynuyorum diye eleştiriliyorum. Bence bu yanlış. Farklı bölgelerde oynamak takım için de pozitif bir olay.”
Milli maç arasının kendilerine iyi geldiğini belirten Toraman, “Takım olma yolunda ilerliyoruz. Ufak tefek sorunlar elbette var ancak onları düzeltmeye çalışıyoruz. Asıl zorlu maçlar, derbiler bundan sonra başlıyor.” dedi.

TAYFUR HOCAYI BEKLİYORUZ
Şike soruşturması kapsamında Metris Cezaevi’nde bulunan Tayfur Havutçu’yu ziyaret ettiğini söyleyen 29 yaşındaki futbolcu, “Tayfur hocanın morali yerindeydi. Benden sonra da bazı arkadaşlarımız ziyaret etti. Kendisini çok seviyoruz ve en kısa sürede aramıza döneceğine inanıyoruz. Zaten o da kendinden emin. En kısa sürede aramıza dönecektir.” diye konuştu.

MİLLİ TAKIMI OĞUZ ÇETİN KURUYOR
    Beşiktaş’ta sergilediği iyi performansa karşın uzun süredir milli takıma çağırılmayan İbrahim Toraman, milli takım yardımcı antrenörü Oğuz Çetin’i eleştirdi.
    Kendi takımında oynamayan isimlerin milli takıma çağırılmasını eleştiren yıldız futbolcu, “Milli takımda bazı yanlışlıklar var. Fatih hoca ilk geldiği dönemde en az 8-10 maç oynadım. Daha sonra karşılıklı bazı sorunlar yaşandı. Hiddink’in bana karşı görüşleri de çok olumluydu. Ancak kadroya seçilmemem Oğuz Çetin’le ilgili bir şey.” diyerek, şöyle devam etti:
    ”Sorunlar uzaltılmamalıydı. Defalarca giydiğim milli forma altında başarıyla görev yaptığımı düşünüyorum. Son dönemde kendi takımında 2 maç oynayan futbolcular bir anda milli takım forması giyebiliyor. Bu bana garip geliyor. Bu durumun Oğuz Çetin’in yönlendirmeleri nedeniyle gerçekleştiğini düşünüyorum.”
    Beşiktaş taraftarına övgüler yağdıran Toraman, “Taraftarımız müthiş. Bu sene onların desteğiyle önemli başarılara imza atacağımızı düşünüyorum. En büyük gücümüz taraftarımız.” diyerek sözlerini noktaladı.