İETT ötbüsünde genç kadını taciz ettiler

Fatih'te İETT otobüsünde kadın yolcuyu rahatsız ettiği iddia edilen 2 şüpheliden biri, hem kadını hem de tartıştıkları şoförü bıçakladı.

 Kaçmaya çalışan zanlılardan biri yakalanırken, olayın mağduru kadın şahısların çantasını çalmak istediğini ileri sürdü.

OLAYLAR NASIL GELİŞTİ?

Edinilen bilgiye göre, olay saat 17.00 sıralarında Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde meydana geldi. İddialara göre olay şöyle gelişti:

“Yeşilpınar’dan İETT otobüsüne binerek Vezneciler’e gitmekte olan Kamer Horosan (35), otobüse binen 2 genç tarafından rahatsız edildi. Şahıslar, kadının yanına ve ön koltuğuna oturarak rahatsız etmeye başladı.

Annesiyle yolculuk eden Horosan, daha fazla dayanamayarak durumu şoföre bildirdi. Horosan’ın şikayetine, şahısların ABS fren sistemi bulunan araçta cep telefonlarıyla oynaması da eklenince otobüs şoförü Necmi Yılmaz (38) uyarıda bulundu.

İETT ŞOFÖRÜNÜ BIÇAKLADILAR

Yılmaz’ın bağırmasının ardından gençlerle arasında kavga çıktı. Çıkan kavga üzerine otobüs durduruldu. Gençlerden adının Hasan olduğu öğrenilen şüpheli, Necmi Yılmaz’ı kalçasından, Horosan’ı ise baldırından bıçaklayarak kaçmaya başladı.

Hasan isimli şüpheli çevredeki vatandaşlar tarafından yakalanınca tartaklandı. Diğer zanlı ise kaçmayı başardı.

HASTANEYE KALDIRILDILAR

Olayın ardından bıçaklanan Necmi Yılmaz, Kamer Horosan ve zanlı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yanındaki özel sağlık polikliniğe kaldırıldı. Olay yerine polis ekipleri gelirken, yaralılar da ambulansla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Zanlı poliklinikten çıkarılırken kameralara görüntülenmemek için yüzünü gizledi.

Otobüs şoförü Necmi Yılmaz, şahısların yolcuyu rahatsız ettiklerini belirtirken olayın mağduru Kamer Horosan ise çantasının çalınmak istendiğini iddia etti.

Çevredeki vatandaşlar da “Kadını rahatsız ediyormuş. Otobüs şoförünü bıçaklayınca biz de yakaladık, kaçırmadık” dedi.