Iğdırlı veliler Kurum Net ile öğrencilerini takip edilecek

Iğdır'da Kurum NET projesi ile bütün okullar internet imkan ve imkanlarından yararlanacak.

Dünya devletlerinin, holding ve şirketlerin uluslararası arenada savaşlarını artık bilgi ile gerçekleştirdikleri ifade eden Şimşek,

projenin gerçekleşmesiyle okul yöneticileri ve öğretmenlerinin daha hızlı bilgi alışveriş yapabileceğini dile getirdi. Projeyle birlikte öğrenci devamsızlığı ve ders notunun online olarak takip edilebileceğini hatırlatan Şimşek, okullara web sitesi tesis edilerek örenci ve öğretmenlerin ürettikleri bilgilerin burada değerlendirilme imkanı olacağını ve her okulun kendi okullarına ait bilgileri 1 Mayıs’tan itibaren web sitelerine girebileceklerini vurguladı.

Şimşek, Kurum NET projesinin Ocak 2006 tarihi itibari ile planlandığını dile getirerek, gerekli alt yapı ve teknik çalışmaların Iğdır İl Milli Eğitimi Müdürlüğü Bilgi İşlem (MEBBİS) birimi tarafında yürütüldüğünü vurguladı. Projenin ilk planlarının 3 etaptan oluştuğunun altını çizen Şimşek, projenin www.igdirkurumlar.com ve www.igdir.web.tr web adreslerinden yayınlanacak ve hizmet verecegini vurguladı.

Şimşik, Kurum NET projesinin tüm etaplarıyla 2006 yılının ikinci çeyreğinde hizmete girmesinin planlandığını sözlerine ekledi.