İHD’liler de ‘şarbon’ şüphesi

"Şarbon" şüphesiyle hastaneye kaldırılan İHD'liler, 48 saat müşahade altında tutulacak.

İnsan Hakları Derneği(İHD) İstanbul Şubesi’ne Türk İntikam Tugayı (TİT) imzasıyla gönderilen zarfta toz çıkması üzerine, bu tozun şarbon maddesi olması ihtimaline karşılık Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen 6 kişinin 48 saat boyunca hastanede tutulacağı öğrenildi.
Hastaneye getirildikten sonra gerekli tahlileri yapılan ve kan örnekleri alınan İHD’lilerin tedbir amaçlı olarak 2 gün boyunca müşahade altında tutulacağı bildirildi. Hastanede basın mensuplarının sorularını cevaplayan İHD İstanbul Şube Başkanı Hürriyet Şener olayı şöyle anlattı: “Posta ile gelen mektupları okuyorduk. Üzerinde ‘TİT Bankası Dinlenme Tesisleri’ yazılı olan bir zarf çıktı. Bu zarfı açtığımızda, ‘Kişiye Özel’ yazılı başka bir zarf gördük. Bu zarfın içinde de kalemle kurukafa resmi olan bir kağıt ve beyaz toz çıktı. Olayı emniyete haber verdik. Polisler ve ardından geç de olsa Sivil Savunma ekipleri geldi. Gerekli incelemelerin yapılmasının ardından, bulunduğumuz yer ilaçlanarak karantina altına alındı” dedi.

Zarfa 6 kişinin dokunduğunu aktaran Şener .“Bizimle temas eden 6 kişi daha vardı. Onların da buraya gelmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.