İHH Pakistan’da yaptığı evleri teslime gidiyor

Bursa İHH yetkilileri, Pakistan'da temelini attığı Emirsultan ve Osmanlı köylerinde biten evleri ailelere teslim etmek üzere bu ülkeye gitti.

Bursa İHH yetkilileri, Pakistan’da temelini attığı Emirsultan ve Osmanlı köylerinde biten evleri ailelere teslim etmek üzere bu ülkeye gitti.
    Pakistan’a ayni ve maddi yardımları ulaştırabilmek için çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirten Bursa İHH Başkanı Hüseyin Kaptan, yardımların sürekli olması için destek çağrısında bulundu. Pakistan halkının normal hayata dönebilmesi için Kalıcı Konut Projesi’ni hayata geçirdiklerini hatırlatan Kaptan, konutların her birinin 60 metrekare, tek katlı, iki oda, mutfak, banyo ve tuvaletten oluştuğunu ve bu konutların tam eşyalı olarak ailelere teslim edileceğini söyledi.
    Pakistan’daki afetin etkilerinin tam anlamıyla sona ermediğini hatırlatan Kaptan, yaşanan felakete an ve an herkesin televizyonlardan, haber bültenlerinden şahit olduğunu kaydetti. Bu görüntülerin vicdan sahibi hiç kimsenin hafızalarından silinmeyeceğini dile getiren Kaptan, şunları söyledi: “Biz sel felaketinden sonra Pakistan’da yaşam mücadelesi veren insanların çaresizliğine, el uzatışına bil fiil şahit olduk ve bir an olsun unutmadık. Hayata tutunmak adına uzatılan eller görmezden gelinir mi? Biz Bursa İHH olarak o ellere dostluk elimizi uzattık. Bu konvoy o insanların yardım için uzatılan ellerini tutmak ve onlara umut ışığı olmak için yola çıkıyor.” dedi.
    Ev teslim töreninde 500 Pakistanlı çocuğa giyecek yardımı yapılacağını belirten Kaptan, bir yetimhanenin de temelinin atılacağı bilgisini verdi.