İhraç edilme nedenimle gurur duyuyorum

AK Parti’den ihraç edilen Hatay Milletvekili Fuat Geçen, partiden ihracının AK Parti içini önemli bir kırılma ve dönüm noktası olduğunu söyledi.

Fuat Geçen, vekili olduğu milletin hakkını korumak için verdiği mücadele kapsamında disiplin kuruluna savunma vermeyi uygun bulmadığını ifade ederek, ”Savunma verip delilleri ortaya koysaydım sonuç bundan farklı olurdu” diye konuştu. Savunma vermediği bir disiplin sürecine ilişkin karara, yargı yoluyla itiraz etmeyi düşünmediğini ifade eden Fuat Geçen, ”Şahsi bir kırgınlığım yok ama milletim adına bir kırgınlığım var. Ben yolsuzluk kirliliği ile mücadele adına önemli bir duruş sergilediğimi düşünüyorum. AK Parti, yolsuzluklarla mücadele edenlerle mücadele etme, onları terbiye etme yoluna gitmeseydi süreç böyle olmazdı” diye konuştu.

İhraç kelimesinin kamuoyunda sempati ile karşılanan bir ifade olmadığını vurgulayan Fuat Geçen, ”Benim için neden ihraç edildiğim önemli. Ben ihraç edilme sebebimle grur duyuyorum. Millete verdiğim sözün takipçisi olduğum için ihraç edilmekten gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti’nin yolsuzluklarla mücadele konusunda topluma verdiği sözleri tutamadığını savunan Fuat Geçen, ”Ben bu mücadele kendi bedelimi ödedim. Bundan sonra parti kendi bedelini ödeyecektir. Hem benim ihracımın bedelini, hem de yolsuzlukların bedelini” dedi.

AK Parti’nin başlangıçta ortaya koyduğu söylemlerin hala arkasında olduğunu ancak bunların sadece söylemde kaldığını dile getiren Fuat Geçen, AK Parti’nin söylemlerinde duramamanın verdiği huzursuzlukla agresif bir süreç olan disiplin mekanizmasını işlettiğini iddia etti.

Fuat Geçen, disiplin süreciyle ilgili olarak, ’Şu sonuç çıkacak ve ben şu partiye gideceğim’ şeklinde bir kurgu içinde olduğunu belirterek, bundan bağımsız kalarak veya başka bir partiye geçerek millete verdiği sözlerin takipçisi olacağını söyledi.