İki ‘baba’ aynı gün hastanede

Alaattin Çakıcı, tutuklu bulunduğu Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nden Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne, Nuri Ergin ise Edirne Devlet Hastanesi'ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi.

Tekirdağ F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Alaattin Çakıcı, tedavi için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirildi. Daha önce rahatsızlığı nedeniyle kalp ve karaciğer Sintigrafisi çekilen Çakıcı’nın tetkiklerine devam edilecek. Çakıcı bu sabah erken saatlerde jandarma koruması ile getirildiği Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde önce tutuklu ve hükümlüler bölümüne alındı. Daha sonra polis ve jandarmanın aldığı güvenlik önlemi altında, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere nükleer tıp bölümüne getirildi. Çakıcı tedavisinin ardından yeniden Tekirdağ F Tipi Cezaevine götürülecek.

Avusturya’da 14 Temmuz 2004’te yakalandıktan sonra hakkında iade kararı verilen Çakıcı, uçakla Türkiye’ye getirilmişti. İstanbul’da adliyeye götürülen Çakıcı, hakkındaki tutuklama kararları vicahiye çevrilerek önce Bayrampaşa Cezaevi, daha sonra da Tekirdağ F Tipi Cezaevine nakledilmişti. Bu arada Edirne F Tipi Cezaevi’nde yatan yeraltı dünyasının ünlü simalarından Nuri Ergin de Edirne Devlet Hastanesi’ne getirildi. Ergin kas ağrıları nedeniyle Fizik tedavi bölümünde ve kardiyoloji bölümünde muayene olduğu öğrenildi. Hastanede muayene olan Nuri Ergin yeniden cezaevine gönderildi.