İki çocuk annesi mezun oldu

Yüksekokulu başarıyla bitiren iki çocuk annesi, mezuniyet töreninde ilgi odağı oldu.

Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bu yılki mezuniyet töreni renkli görüntülere sahne oldu. Mezunlar arasında bulunan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde görev yapan 38 yaşındaki 2 çocuk annesi Nuray Kalkandelen, başarıyla bitirdiği okulda ilgi odağı oldu.
Çukurova Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümünden mezun olan Nuray Kalkandelen, bölümü derece ile bitirmenin sevincini arkadaşlarıyla yaşarken başarıyı azimli çalışmasına borçlu olduğunu söyledi.

Nuray Kalkandelen, 5 yıllık evlilikten sonra hem çalıştı hem okudu hem de çocuklarına anne ve babalık yaptığını belirterek, “Okuma aşkı, üniversiteyi bitirme özlemi içimde hep vardı. Bunu başarabileceğime inandım ve mezun oldum. Bunu çocuklarımın geleceği için yaptım. Şimdi çok mutlu ve huzurluyum. İçinde okuma arzusu bulunan herkes istediği takdirde bu amacına ulaşabilir. Yeter ki özveride bulunsun.” dedi.

Nuray Kalkandelen, büyük azim sonucu bitirdiği yüksel okulundaki diploma sevincini aynı okulda bulunan arkadaşlarıyla paylaştı.