İki grup öğrenci silah ve bıçaklı kavga etti

Erzurum Atatürk Lisesi'nde iki grup öğrenci arasında çıkan kavgada silah, bıçak ve sopa kullanıldı. Olayda 3 kişi darp edilirken, yedi öğrenci de gözaltına alındı.

Görgü tanıklarının ‘çete’ olarak tanımladığı gruplar bıçak ve sopalarla birbirine saldırdı. Gruplardan birine mensup bir kişi silahla havaya ateş ederken, kavgayı izleyen diğer öğrenciler korkulu anlar yaşadı. Durumun 155’e ihbar edilmesi üzerine olay yerine giden polis ekipleriyle bazı öğrenciler arasında kovalamaca yaşandı. Kavgaya karıştıkları tespit edilen yedi öğrenci gözaltına alındı. Kavgada aldıkları bıçak ve sopa darbeleriyle hafif şekilde yaralanan üç öğrenci, tedavi için hastaneye götürüldü.

Görgü tanığı öğrenciler olayı şöyle anlattı: “Okul çıkışı iki grup toplandı. Daha sonra bıçak ve silahların da kullanıldığı kavga başladı. Bir kişi tabancayla havaya ateş etti. Okuldaki diğer öğrencilerde korkudan sağa, sola kaçtılar.”

Okullarda çetelerin oluştuğunu ileri süren bazı öğrenciler ise, “Her gün kavgalar oluyor. Korkudan okuldan eve evden okula gidemez olduk.” diye şikayette bulundular.