İki kardeş 45 yıl sonra havalimanında kavuştu

Anneleri aynı babaları ayrı Candy Canan ile Cevdet Tankut isimli kardeşler, birbirlerini aramanın karşılığını yıllar sonra buldu.

Mutluluk gözyaşlarına hakim olamayan Candy Canan, kardeşini aramaya 20 yıl önce başladığını ve annesinin yanında taşıdığı resimlerin yardımıyla kardeşlerine kuvuştuğunu söyledi. 45 yaşındaki Canan, buluşmadan önce havalimanındaki free shoplardan ağabeyi için hediye aldı. Heyecandan elleri titreyen Canan, çıkışta ilk önde yeğeni Sinem’i tanıyarak boynuna sarıldı. Ardından da yıllardır görmediği ağabeyi Cevdet ile sarmaş dolaş oldu.

Heyecandan konuşamayan Canan, hayat hikayelerini kısaca şöyle anlattı: “Ağabeylerimi aramaya 20 yıl önce başladım. Annemin yanından ayırmadığı fotoğraflar yardımıyla hem Almanya hem de Türkiye’de girişimlerde bulundum. Ağabeylerimin izini 4 yıl önce buldum. İki yıldır telefonda görüşüyorduk. Kız kardeşim Amerika’da yaşıyor onunla da geçen yıl ilk defa bir araya geldik. Çok mutluyuz. Karamürsel’de yaşayan ağabeyim Melih’in haberi yok, ona sürpriz yapacağım”

Candy Canan’ın annesi, Cevdet, Melih ve Begüm’ü dünyaya getirdikten sonra anlaşmazlığa düştüğü eşinden ayrılarak Almanya’ya yerleşmiş. Burada bir Alman ile yaptığı evlilikten de Canan dünyaya gelmiş.