İktidar ile muhalefete ‘ada sahilleri’

İktidar ve muhalefet 'ada sahilleri' ile stres attı.

Meclis’te gece boyunca süren Anayasa paketi görüşmelerinin ardından Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Kürşad Tüzmen ve CHP Sözcüsü Mustafa Özyürek katıldıkları bir programda ‘Ada sahilleri’ parçasını dinleyerek stret attı.

Başkent’in mecliste süren soğuk havasını dağıtmak isteyen Ak Parti’li Tüzmen, Ankara’daki her programa katılmaya çalışıyor. Dün sabah bir programa katılan Tüzmen, akşam saatlerinde de Swis Otel’de düzenlenen kameramanlar ödül törenine katıldı. Tüzmen bugün ise Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve CHP Milletvekili Mustafa Özyürek ile Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) Ankara Boat Show ‘un açılışına katıldı. Bulunduğu ortamlarda oldukça neşeli ve hareketli olduğu gözlenen Kürşad Tüzmen’in programa katılan CHP’li Özyürek ile şakalaşması dikkat çekti.

Bakan ve milletvekilleri mecliste sabaha kadar süren Anayasa görüşmelerin yorgunluğunu Denizcilik Müsteşarlığı Korosu’nun verdiği mini konserle atmaya çalıştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tüzmen, korodan ‘Ada sahillerinde bekliyorum’ isteğinde bulunurken, Bakan Yıldırım ve CHP’li Özyürek’te koroya tempo tutarak eşlik etti.

Bakan Binali Yıldırım da burada yaptığı konuşmada Boat Show’la Ankara’da bir ilk yaşandığını ve fuarla birlikte Başkent’te deniz sevgisinin vatandaşlarla buluşturulacağını söyledi.

Yıldırım, Tüzmen ve Özyürek daha sonra Deniz Endüstrisi Derneği Başkanı Yavuz Sipahi ve CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem beraber kurdale keserek, fuarın açılışını yaptı. Açılışın ardından Ulaştırma Bakanı Yıldırım ve Tüzmen fuar alanını gezdi. Her iki isim de ‘Azuree 40’ isimli yatın üzerine çıktı. Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Bakan Yıldırım yata çıktığında, Kürşad Tüzmen’in kendisinden biraz daha ileri gelmesini istedi. Tüzmen Bakan’a el uzatırken, yatın kenarına gelen Yıldırım hemen olduğu yere oturdu. Fuar alanını gezen ve firma sahipleriyle ayak üstü pazarlık yaptı.