İl il dolaşarak telefonla dolandırıcılık yapan iki kişi yakalandı

Kayseri polisi, telefonda kendisini polis olarak tanıtan ve vatandaşları dolandıran iki kişiyi yakaladı.

Kayseri polisi, telefonda kendisini polis olarak tanıtan ve vatandaşları dolandıran iki kişiyi yakaladı. İl il dolaşarak vatandaşları telefonla dolandıran şahısların, Kayseri’de bir kişiyi de bankadan 9 bin lira kredi çektirip parayı çöpe bıraktırmak suretiyle dolandırdıkları ortaya çıktı.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, değişik tarihlerde kendisini polis olarak tanıtan şahıslar vatandaşları dolandırdı. İlk olay, 18 Ağustos tarihinde meydana geldi. R.B.’yi telefonla arayan şahıs, kendisini polis olarak tanıttı ve şahsın 2 bin 750 lira parası ile bir büyük Cumhuriyet altınını çöpe bıraktırdı. Yine aynı gün, Develi ilçesinde ikamet eden bir şahsı arayan dolandırıcılar, A.K.’ye kendilerini polis olarak tanıttı ve vatandaşın bankadan 9 bin lira kredi çekmesini sağlayarak çöpe bıraktırdı. Şahıslar parayı alarak dolandırıcılık yaptı. 19 Ağustos tarihinde ise şahıslar, Talas ilçesinde S.K.’yi aynı yöntemle 3 bin lira dolandırdı. Dolandırıcılar son işinde Kocasinan ilçesi Serçeönü Mahallesi’nde ikamet eden H.Ö. isimli şahsa da aynı şekilde telefon açarak kendilerini polis olarak tanıttı. Ancak şahıslar dolandırıcılık olayını gerçekleştiremedi.

Vatandaşların dolandırıldıkları yönünde ihbarları üzerine harekete geçen polis, 4 dolandırıcılık olayının da aynı şahıslar tarafından gerçekleştirildiğini belirledi. Şahısların il il dolaşarak dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi. Polis, dolandırıcılar İ.L.A. ve M.T.’yi Gümüşhane ilinde bir başka dolandırıcılık suçunu işlerken suçüstü yakaladı. CİHAN