İl Müftüsü Mehmet Şahin görevine başladı

Kırşehir İl Müftülüğüne atanan Mehmet Şahin, il müftülüğü çalışanları ile tanışarak, bilgiler aldı.

Kırşehir İl Müftülüğüne atanan Mehmet Şahin, il müftülüğü çalışanları ile tanışarak, bilgiler aldı.

Bolu İl Müftüsü iken 05.03.2014 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan kararname ile Kırşehir İl Müftülüğüne atanan Mehmet Şahin, görevine başladı. İl Müftü yardımcıları, şube müdürleri ve daire personeli tarafından karşılanan Müftü Şahin, makamında tebrikleri kabul etti.
İl Müftü Yardımcısı Şinasi Öztürk ve şube müdürlerinden kısa bir brifing alan İl Müftüsü Mehmet Şahin bütün personele teşekkür etti.

1960 yılında, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde doğdu. 1983 yılında Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 1984 yılında Elazığ Stajyer Müftü Yardımcılığına atandı. 1987 yılında Almanya’ya din görevlisi olarak gitti. 1993 yılında, Adıyaman İl Müftü Yardımcılığına, 2003 yılında, Adıyaman-Gölbaşı ilçesi Müftülüğüne, üç yıl sonra Nevşehir-Ürgüp İlçe Müftülüğüne, 2009’da İzmir-Konak İlçe Müftülüğüne atandı. 2011’de Adıyaman İl Müftülüğü görevine başladı. 2012 tarihi itibariyle Diyanet İşleri Başkanlığında Başkanlık Müftüsü olarak çalışmaya başladı. Mehmet Şahin, evli ve dört çocuk babasıdır.