‘İl Özel İdare kaynakları benim için reşat altın değerindedir’

Bayram tatilinin ardından Manisa'daki görevine başlayan ve aynı gün yapılan il genel meclisi toplantısına katılan yeni vali Refik Arslan Öztürk, meclis üyelerine önemli mesajlar verdi.

2006 yılının ilk İl Özel İdare toplantısı Hayrullah Solmaz Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Yeni vali Refik Arslan Öztürk’ünde iştirak ettiği toplantıya meclis üyeleri eksiksiz katıldı. İl Özel İdare Başkanı Hayrullah Solmaz’ın açış konuşmasının ardından kürsüye gelen Vali Refik Arslan Öztürk, ilk olarak öz geçmişini anlattı.
Hayatının hep yoksul bölgelerde idarecilik yapmakla geçtiğini belirten Vali Öztürk, Manisa gibi zengin bir ile geldiği için çok mutlu olduğunu ifade etti.
Problemin hat safhada olduğu illerde iyi hizmetler yaptığını değinen Öztürk, Bilecik Valisi görevindeyken iyi değerlendirdiği il özel idare kaynakları sayesinde fabrikalar kurduğunu ve 5 bin kişiye istihdam sağladığını anlattı.
Manisa’ya yabancı olmadığını dile getiren Öztürk, burada da birlik beraberlik içerisinde bir çok hizmetlere imza atacaklarını kaydetti. Manisa’daki İl Özel İdare’nin emin elde yönetildiğini değinen Öztürk, buranın kaynaklarını iyi bir şeklinde değerlendirerek ilin ekonomisine, sosyal kalkınmasına büyük yararlar sağlayacaklarını söyledi.
“İl Özel İdare kaynakları benim için Reşat altın değerindedir. ” ifadesini kullanan Öztürk, görev yaptığımı her yerde olduğu gibi burada da kaynakları iyi değerlendirmeye gayret edeceklerini işaret etti.
Erzincan’da ömrünün yaralar sarmakla geçtiğini aktaran Öztürk, şimdi orada yapılan hizmetleri burada gururla anlattığını yarın Manisa’dan ayrıldığında da başka bir şehirde burada yaptıkları çalışmaları aynı şekilde ifade edeceklerinin altını çizdi.
Öztürk’ün konuşmasının ardından İl Özel İdare Başkanı Solmaz, Valiye meclis üyelerini takdim etti. Tanışma faslından sonra Öztürk, müsaade isteyerek salondan ayrıldı.