İLESAM’da Parmaksız dönemi

İLESAM (Türkiye İlim Ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı Ankara’da, Türk Tarih Kurumu Konferans Salonunda 27 Mart Cumartesi günü yapıldı.

Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na (5846) dayanılarak hazırlanan Meslek Birlikleri Tüzüğü hükümlerine göre oluşturulan ve asıl amacı “Eser sahiplerinin ortak çıkarlarını korumak, 5846 sayılı kanun ile tanınmış hakların idaresini ve takibini, alınacak ücretlerin tahsilini ve hak sahiplerine dağıtımını sağlamayı amaçlayan” İLESAM’da üç ayrı liste yarıştı.

Üç listenin yarıştığı toplantıda Mehmet Nuri Parmaksız’ın listesi 221 oy alarak seçimi kazanırken. İsmail Kara 72 oy, Serdar Arseven’in listesi 21 oy aldı.

Mehmet Nuri Parmaksız’ın listesindeki yönetim kurulu üyeleri Prof.Dr. Tuncer Gülensoy, Prof.Dr. Özkul Çobanoğlu, Prof.Dr. Nurullah Çetin, Doç.Dr. Mehmet Önal, Cemal Tuzcuoğulları, İlter Yeşilay, Pehlivan Uzun ve Arif Bük yer aldı.

Öte yandan, seçimi kaybeden yönetimin son iki yıl içerisindeki faaliyetleri ve bütçesi de genel kurul tarafından ibra edilmedi.

HABER7