İlgi çekmek isteyen kadının senaryosunu polis bozdu

Ailesinin ilgisini çekmek için eve giren hırsızların zorla bileziklerini çaldığını iddia eden bir kadın, olayı inceleyen polis ekiplerinin şüphelenmesi üzerine suçunu itiraf etti.

Gasp olayından şüphelenen Çorum emniyeti, Kargı’ya özel bir ekip gönderdi.
Ekip Kargı’ya giderek olayla ilgili geniş çaplı araştırma yaptı. Olayın gerçekleştiği iddia edildiği evde incelemelerde bulunan polis, gasp edildiğini söyleyen 24 yaşındaki Ö.T. isimli kadından olay anını dinledi. Evde çocuğuyla birlikte oturduğu esnada salonun camını kırarak eve giren iki erkek şahsın kolunda bulunan bileziklerden birini zorla gasp ettiğini beyan eden Ö.T., davacı olduğunu açıkladı.
Salonun camının içten kırıldığını belirleyen polis ekipleri, genç kadının kolunda bulunan 15 bilezikten sadece birisinin çalınmış olmasından dolayı olayın uydurma olabileceğini tahmin etti. Polisin soruları karşısında cevap vermekte zorlanan Ö.T., en sonunda suçunu itiraf ederek olayın uydurma olduğunu açıkladı.
Evli olan Ö.T, eşi ile eşinin ailesinin hep birlikte aynı evde ikamet ettiklerini ve kayınbabasının büyük gelinine daha fazla ilgi göstermesinden, eşinin ise ailesinin yanında yer alıp kendisi ile fazla ilgilenmemesinden dolayı sıkıldığını ve dikkat çekip kendisi ile ilgilenilir düşüncesi ile kendi kendine senaryo düzenleyip böyle bir yola başvurduğunu itiraf etti.
Ö.T’nin evinde yapılan incelemede çalındığı iddia edilen bilezik, komidinin çekmecesinde bulundu. Ö.T’nin hakkında adli makamları yanıltmak suçundan dolayı soruşturma yapıldı.