İlgiye muhtaç çocukların da bir bilgisayarı oldu

Bilgisayar teknolojisi ile İnternet Haftası'nda tanışan Şanlıurfalı sokakta çalışan çocukların etkinliklerin sonunda yapılan bağışlarla hem bilgisayarları hem de Internet bağlantı hatları oldu.

Internet Haftası etkinlikleri çerçevesinde sokakta çalışan çocuklar için 4 gün süre ile 15 bilgisayarla ücretsiz Internet hizmeti veren Şanlıurfa İl Telekom Müdürlüğü İlgiye ve Sevgiye Muhtaç Çocuklar Derneği’ne bu çerçevede 3 adet bilgisayar, bir adet ADSL modem, 1 adet ücretsiz adsl bağışladı. Ayrıca Türk Telekom Şanlıurfa İl Müdürlüğü’ne bağlı hizmet veren 145 nolu bayiside derneğe bir adet yazıcı ve 3 adet hoparlör bağışlayacağını bildirdi.

Türk Telekom ayrıca İnternet Haftası dolayısıyla bilgisayar ve internet kullanımını yaygınlaştırmak ve özendirmek için Şanlıurfa’da yayın yapan ŞRT’den program düzenledi. Internet konulu programda sorulan sorulara doğru cevap veren izleyicilere Şanlıurfa il Telekom Müdürlüğü 15 adet bağlantı ücretsiz ADSL, 3 adet ADSL modem, 10 adet optik fare, 10 adet kulaklı mikrofon ve 10 adette mikrofon hediye etti.