İlhan Ekşioğlu’ndan Bülent Tulun’a sert tepki…

Fenerbahçe Kulübü Sportif A.Ş ve Stattan Sorumlu Yöneticisi İlhan Ekşioğlu, Galatasaray Kulübü Sportif Direktörü Bülent Tulun'un kendileri hakkında Kayseri Erciyesspor'a teşvik primi verdiklerini ima eden açıklamalarına tepki gösterdi.

Ekşioğlu, Bülen Tulun’un kendilerinin Kayseri Erciyesspor’a teşvik primi verdiklerini ima eden açıklamalarını şaşkınlıkla ve üzüntüyle karşıladığını söyledi. İlhan Ekşioğlu, açıklamasına şöyle devam etti: “Yapılan açıklamaları şaşkınlıkla ve esefle karşıladım. Kendisi Kayseri Erciyesspor’un Fenerbahçe tarafından teşvik primi aldığını iddia etti. Bu da bize Galatasaray’ın ligin sonlarına doğru bilindik hallerini sergilediğini gösteriyor. Bülent Tulun’un böyle açıklamalar yapması, aynı cepheden duyduğumuz lafları tekrar gündeme getiriyor. Fenerbahçe olarak lig başından bu yana 7 farklı takıma puan kaybettik. O takımlara da mı birileri teşvik primi vermiş oluyor. Yapılan bu açıklamalar alın terine, futbolcularımızın ve teknik heyetimizin çabalarını hiçe saymaktır. Bu açıklamaları şiddetle kınıyoruz ve kendisinin cahilliğine veriyoruz. Böyle bir açıklamayı sorumlu yönetici titri altında bir kişinin yapması da ayrı bir talihsizlik. “

Bundan önce elde ettikleri 16 şampiyonluğu da bileklerinin hakkıyla aldıklarını vurgulayan Ekşioğlu: ” Şimdi Fenerbahçe ile kafa kafaya gelmelerine dua edecekleri yerde durup dururken ortamı geriyorlar. Bu da hoş durmuyor. Biz hep kendi gücümüz ile övünmeyi bilen ve iyi çalışan bununla birlikte de büyük emekler karşılığında 16 büyük şampiyonluk yaşadık. Bu yıl buna 17.’sini de ekleyeceğiz. Galatasaray Kulübü’nün bu açıklamalarını son çırpınış olarak görüyoruz. Kimse unutmamalıdır ki korkunun ecele faydası yoktur. Fenerbahçe bu yıl tıpkı diğer 16 şampiyonluğu gibi bileğinin hakkı ile 17. şampiyonluğunu yaşayacaktır.” şeklinde konuştu.

Ekşioğlu, Galatasaray ile oynayacakları kupa ve lig maçlarında rakiplerini yeneceklerini sözlerine ekledi.