Ilk okulun tuvaletinden çikan yilan dehset saçti

Yalova'nin Çiftlikköy Ilçesi'ndeki bir ilkögretim okulunun tuvaletinde, zehirli büyük bir yilan, ilkokul 3. sinif ögrencisini ayagindan soktu.

Burada doktorlarin yilan sokmasindan süphe etmesi üzerine serum baglanarak Bursa’ya Uludag Üniversitesi Tip Fakültesi’ne sevk edilen küçük Selen, hemen yogun bakima alindi. Yilan sokmasi teshisi konulan küçük kiz, 48 saat yogun bakimda kaldi. Özel yilan serumu tedavisi uygulanan küçük Selen bu sabah gözlerini açinca, ailesi büyük bir mutluluk yasadi.

IHA muhabirine yasadiklarini anlatan Selen Biçakci, ”Okulda tuvalete girdim, kapiyi kapattim. Arkamdan belime bir sürüngen dokundu, sarildi. Sonra ayagimda bir isirik hissettim. Bagirarak arkadaslarimdan yardim istedim. Yerde sürüngen gibi bir sey gördüm. Çok kisa bir süre sonra da bayilmisim” diye konustu.

Köftecilik yapan baba Cengiz Biçakci ise, Bursa Tip Fakültesi’ndeki tedavinin kizini hayata döndürdügü için mutlu oldugunu ifade etti. Baba Cengiz Biçakci, ”BAG-KUR’la alakali sikintilar sebebiyle basta Tip Fakültesi bakmak istemedi. Ancak çocugun durumunun ciddiyetini görünce tedaviye bana senet imzalatarak devam ettiler. 1.5 milyar lira civarinda bir masraf oldugunu söylüyorlar. Bu parayi ödeme imkanim da yok. Biz okula veliler olarak temizlik için para veriyoruz. Ancak okulda yilan olmasini aklim almiyor. Milli Egitim Müdürlügü’nden sikayetçiyim. Hastanede olusacak masraflari da olay onlarin sorumsuzlugu sebebiyle meydana geldigi için karsilamalarini istiyorum. Ama Allah’a sükürler olsun ki kizim serum tedavisine cevap verdi. Bugün ayaga kalkti” dedi.

Sultaniye Mahallesi’ndeki Sehit Bacerettin Özgür Ilkögretim Okulu’nda ise saskinlik yasaniyor. Yilani görmediklerini ifade eden görevliler, ancak hastanenin vermis oldugu rapor ve çocugun durumu sebebiyle böyle bir olayi da kesin dille reddedemiyor. Olayin ilçede duyulmasindan sonra ise, veliler büyük bir endise yasiyor. Çocugun bayginlastigini gören arkadaslari ise olaydan sonra bölgede korku ile gezdiklerini söyledi. Okulun etrafinin tamamen açik olmasi ve yakin bir alanda makilik bir bölge bulunmasi da hayvanin bu bölgeden gelmis olma ihtimalini kuvvetlendiriyor.