İlk torun mutluluğu

Dört çocuğundan üçü evli olan Başbakan Tayyip Erdoğan, ilk kez dede oldu.

Erdoğan’ın iki yıl önce evlenen kızı Esra Albayrak ile Berat Albayrak çiftinin, bir erkek çocukları dünyaya geldi. Gebze Anadolu Sağlık Merkezi’ne önceki gün özel doktoruyla gelen Esra Albayrak, başka bir isimle kayıt yaptırdı. Doğum katından bilgi sızmaması amacıyla da güvenlik önlemi alındı. Esra Albayrak, saat 14.00 sıralarında normal doğum yaptı. Anne ve bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Emine Erdoğan ve kayınvalide Kıymet Albayrak doğum öncesi ve sonrası Esra’yı yalnız bırakmadı. Hastanenin Başhekimi Prof. Dr. Aysen Yücel, ailenin isteği üzerine doğumla ilgili ayrıntılı bilgi veremeyeceklerini söyledi. Prof. Yücel, Esra Albayrak’ın farklı bir isimle hastaneye kayıt yaptırdıklarını doğrulayarak, “Başbakan’ın kızı olduğunu biz de sonradan fark ettik” dedi.

SUİT ODADA KALIYOR

Esra Albayrak’ın, doğumun ardından hastanenin 4405 nolu suit odasına alındığı belirtildi. Plazma TV ile donatılmış suitte, mutfak ve banyo da bulunuyor. Erdoğan, torunu için Ankara Subayevleri’ndeki evinde bebek odası hazırlattı. Esra-Berat Albayrak çifti, doğum için ABD’den kesin dönüş yaparak, İstanbul’a yerleşmişti.

DÜNÜRÜN DUYGULARI

Erdoğan’ın dünürü Sadık Albayrak, dede olma duygusunu daha önce büyük oğlundan tattığını belirterek, “Bizim için çifte mutluluk. Başbakanımızla henüz görüşmedim, ama onlar için de büyük mutluluk. Şükürler olsun” dedi. Albayrak bebeğin adının ne olacağı sorusuna ise, “Onu çocuklar bilir. Adını da onlar koyacak herhalde” yanıtını verdi.

Erdoğan dede Emine Hanım anneanne oldu

Emine Erdoğan anneanne, Kıymet Albayrak ise babaanne olmanın mutluluğunu paylaştılar. Emine Hanım, dün akşam Kıymet Albayrak’la hastaneden ayrılırken, “Çok mutluyum. Bebeğin ve annenin sağlık durumu çok iyi” dedi.