Ilkögretim ögrencileri depremzedeler için kermes düzenledi

BALIKESIR - Balikesir Çigdem Batubey Ilkögretim Okulu ögrencileri, deprem sonrasi zor günler geçiren Pakistan'a yardim eli uzatti.

Okulun 3-C sinifindan Kübra Odabasi, Rumeysa Gümüs, Nisanur Aksu, Furkan Söyler ve Cihan Çakir, geçen hafta meydana gelen depremde büyük hasar gören Pakistan’da yasayanlara yardim etmek istediklerini sinif ögretmenlerine söyledi. Ögretmenleri bu istegi olumlu buldu ancak okul disinda yapmalarini tavsiye etti. Bunun üzerine konuyu annelerine açan ögrenciler gerekli destegi aldi. Çocuklar, kendilerine ait defter, kalem gibi okul malzemeleriyle oyuncaklari satarak gelir elde etmeyi planladi. Ögrenci anneleri de okulun karsisindaki bos arsada sergi açarak sözkonusu esyalari ögrencilere ve velilere satmaya basladi.

Nisanur’un annesi Erer Aksu, çocuklarin yardim etme isteklerine kayitsiz kalmadiklarini söyledi. Veliler olarak görüsüp Pakistan’a yardim kampanyasi baslattiklarini ve ellerinden geldigince para toplamak istediklerini belirten Aksu, oyuncaklari ve ögrencilerin günlük kullandiklari malzemeleri toplayip stant açtiklarini ifade etti. Okul çikisi ve ögle aralarinda ögrenci ve ailelerine birer parça ürün satmayi planladiklarini aktaran Aksu, “Pakistan, Kurtulus Savasi’nda bize çok yardim etti. Biz de onlarin böyle kötü gününde kayitsiz kalamazdik. Veliler olarak standa bazi günler kurabiye gibi yiyecekler de getirecegiz.” dedi.

Veliler, standa gelenlere Pakistan’a yardim ettiklerini anlatirken çocuklarini okuldan almaya gelenler de 1 ile 3 YTL arasinda satilan ürünlerden satin aliyor.