İlköğretim öğrencilerinden şehit ve gazilere vefa ziyareti

Kırıkkale Gürler İlköğretim Okulu öğrencileri Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'ni ziyaret etti.

Kırıkkale Gürler İlköğretim Okulu öğrencileri Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ni ziyaret etti.

Dernekte sergilenmekte olan şehit ve gazi resimlerini inceleyen öğrenciler merak ettikleri konularda bilgi aldı. Dernek Başkanı Rıfat Öcal, dernek ve şehitlik hakkında öğrencilere bilgi verdi. Dernek ziyareti sonrası öğrenciler, şehitliği ziyaret etti. Ziyarette Şehitlik Camii din görevlisi tarafından okunan Kur-an ve duaların ardından kabirleri ziyaret eden öğrenciler, mezarlara karanfil bıraktı.

Gürler İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Murat Ay, “Yurt savunmasında canla başla mücadele ederek kendilerini feda eden Türk evlatlarına sonsuz saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz, Vatan sevgisini öğrencilerimize aşılamak ve bilinçlendirmek amacı ile düzenlediğimiz faaliyette bizlere verdiğiniz destekten dolayı Gürler İlköğretim Okulu olarak dernek yönetimine ve üyelerine teşekkür ediyoruz.” dedi.