İlkokulda esrar bulundu iddiaları Sivas’ı karıştırdı

Sivas’ta bir ilköğretim okulunda esrar bulunduğuyla ilgili ortaya atılan iddialar Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yalanladı.

Kadı Burhanettin Mahallesi’nde veliler, bir haftadır mahallenin ismini taşıyan okulda esrar maddesi bulunduğunu konuşuyor. Suçlamanın kimin ve ne şekilde ortaya atıldığı ise tespit edilemedi.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir veli, böyle bir iddianın bütün velilerin dilinde dolaştığını söyledi. 1. sınıf olan çocuğundan da duyduğunu belirten aynı veli, olayın gerçeklik payının araştırılmasını istedi.

Suçlamaları kabul etmeyen Sivas Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yolcu, esrar iddiasını yalanladı. Yolcu, konuyu okul müdürüyle görüştüğünü anlattı.

Yolcu, ”Okul idaresi, sınıf öğretmenlerinin de hazır bulunduğu bir sırada öğrenciler üzerinde arama yapmışlar. Ama değil esrar, bıçak v.b. herhangi bir suç unsuruna dahi rastlanmamıştır. İddialar gerçeği yansıtmayan dedikodulardan ibarettir. Velilerimiz rahat olsun.” açıklamasını yaptı. Ayrıca Yolcu, suçlamanın, okulda yapılan üst aramasından kaynaklanabileceğini de sözlerine ekledi.