İllüzyonist meslek hayatının en tehlikeli gösterisini yapacak

Muğla'nın Marmaris ilçesinde gösteriler yapan "Mandrake" lakaplı Kemal Özveriç, bugüne kadar sergileyeceği en yeni ve en tehlikeli oyununa hazırlanıyor.

Ege Bölgesi’nde bugüne kadar yüzlerce gösteri yaptığını hatırlatan Mandrake Kemal, “Artık eski oyunlar bitti, yeni oyunlar bulmak lazımdı. Ben de düşünürken yeni bir oyun geliştirdim. Diğer oyunlara göre daha heyecan verici. Hattâ yanımda çalışan iki asistan kız bile tehlikeli bularak kaçtı.” şeklinde konuştu.

Özveriç’in yeni oyununda, bir kişi elleri bağlanarak tabut boyunda tahta bir kasanın içine giriyor. Üzerinde 10’ar cm. aralıklı ucu sivri demir parçalarının olduğu bir pano, kasanın üzerine iple asılıyor. Altına konulan mum ipi yaktıkça, demir çubuklu pano kasa içindeki elleri bağlı kişinin üzerine düşüyor. Oyun, 11 Mart akşamı ilk defa Marmaris’te sahnelenecek.

Mandrake Kemal’in 3 asistanından ikisi korkup kaçınca, sadece Canan Kanlıer kalmış. O da kasanın içine girmeye razı olmayınca Mandrake Kemal kendisi kasanın içine girmeye karar vermiş. Gösteride Mandrake Kemal’e eşlik edecek olan Kanlıer, oyunun bugüne kadar gördüklerinden çok daha tehlikeli olduğunu ifade ederek, “Kemal abiyle yıllardır çalışıyoruz. Onun ustalığına inanıyorum ama o kasanın içine girecek kadar cesaretli değilim. Bunu kendisi de anlayışla karşıladı.” dedi.