İmam kızından öyle bir intikam aldı ki!

Köy imamı istemediği halde biriyle evlenen kızından öyle bir intikam aldı ki...

Uşak’ın Eşme ilçesine bağlı Keklikli köyünün imamı Hasan Hüseyin Vural’ın (56) istemediği biriyle evlenen kızından, boş senet alıp icraya vererek intikam aldığı öne sürüldü.

Yeni Asır’ın haberine göre Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Okulöncesi Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencisi ve sözleşmeli öğretmen Ayşe Gündüz (22), babasının kaçarak evlendiği Mücahit Gündüz’ü (26) damat olarak istemediğini ve bu nedenle kendisinden intikam aldığını iddia etti.

Ayşe Gündüz, geçen yıl staj yaptığı Milli Egemenlik İlköğretim Okulu’nun bilgisayarlarının bakımını üstlenen Mücahit Gündüz’e aşık oldu ve evlilik kararı aldı. Ancak genç kızın babası Vural, gençlerin bu isteğine sıcak bakmadı. Genç aşıklar kaçıp geçen 23 Ekim’de nikah kıydı. Çift 15 Kasım 2009’da da düğün yaptı.

SENEDİ İCRAYA VERDİ

Öğretmen kızının, meslektaşıyla evlenmesini istediği öğrenilen baba Vural, iddiaya göre nikahtan birkaç gün sonra oğlu Arif Vural’ı kızı Ayşe Gündüz’ün evine gönderdi. Kardeşinin getirdiği boş senetlere imza atan Gündüz, bir süre sonra 47 bin liralık borç nedeniyle icra takibiyle karşı karşıya kaldı. İcra memurları, genç çiftin özenle hazırladığı evdeki pek çok eşyayı alıp götürdü.

Kardeşinin elinde üç senetle kendisine geldiğini ifade eden Ayşe Gündüz, “Kardeşim üniversiteye hazırlanıyordu. Bana geldi ve dershanelerde senetlere iki kişinin imzasının istendiğini söyledi. Ben de boş senetleri imzaladım. Daha sonra senetlerin babam tarafından doldurulduğunu öğrendim. Üç borç senedinden birini 47 bin lira olarak düzenlemiş. İstemediği biriyle evlendiğim için bana böyle bir oyun oynadı. 15 gün önce, evimize haciz memurları geldi ve eşyalarımızı götürdü” diye konuştu. Uşak 1 Eylül İlköğretim Okulu’nda sözleşmeli anasınıfı öğretmenliği yapan Ayşe Gündüz, borçtan dolayı 600 TL’lik maaşının dörtte birine de el konulduğunu vurguladı. İmam Vural’ın avukatı Ali Osman Gürmen de, icra işlemini doğruladı.

Kayınpederi hakkında menfi tespit istemiyle dava açtığını belirten Mücahit Gündüz, “Kızını sevdiğimi defalarca söyledim fakat beni dinlemedi. Uzlaşma için araya sokmadığımız insan kalmadı. Bizi kaçarak evlenmeye mecbur bıraktı. Eşimden boş senet alıp, bizi sıkıntıya soktu. Haciz yoluyla evimizde ne var ne yok götürdüler. Şu anda evimiz bomboş” dedi.

“Habersiz evlendi”

Kızından alacağı olduğunu ve parayı tahsil için yasal işlem başlattığını ifade eden Hasan Hüseyin Vural, “Kızım benden habersiz evlendi. Okulunu bitirmeden evlenmesini istemedim. Benim çocuğum öğretmen fakat evlendiği kişi tamirci” dedi. İntikam iddiaların doğru olmadığını belirten Vural, “Kızım paraya ihtiyacı olduğunu söyledi ve borç verdim. Paramı almak için senet yaptım ve ödenmeyince yasal yolla tahsil etmeye kalktım” dedi.