İmamoğlu özür diledi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu özür diledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kar yağışı nedeniyle kentte yaşananlar üzerine özür diledi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, hayatı felç eden kar yağışında İBB’nin yetersiz kaldığını belirterek, “İstanbullular bu ayazın üstesinden gelir ancak, bu yaptığınız aymazlığı asla unutmaz” dedi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da mağdur olan vatandaşlardan özür dilediğini ifade etti.

Sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklama yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe, İBB’nin kar yağışı için yeterli önlemi almadığını belirterek tepki gösterdi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe paylaşımında, “Gerekli ve yeterli tedbiri almayarak kadın-erkek, çocuk-yaşlı, yüzbinlerce vatandaşımızı mağdur eden CHP’li İBB yönetimi. Bilin ki İstanbul sahipsiz değildir. İstanbullular bu ayazın üstesinden gelir ancak, bu yaptığınız aymazlığı asla unutmaz” ifadelerini kullandı.

Yol durumu hakkında bilgi veren İmamoğlu, “D-100’den sahil yoluna kadar kapalı yolumuz yoktur. Beylikdüzü TÜYAP bölgesinden Hadımköy gişelerine olan güzergahta açma işlemleri devam etmektedir. Onun dışında bütün akış sağlanmıştır. Arnavutköy’de çalışmalar devam ediyor. Çok yoğun tartışmalar oldu. Bir tartışma konusu var evet. İstanbul Büyükşehir Belediyesi veya kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilgili bir takım hususlar öne çıkartılıyor. Bizim burada ilk günden itibaren yapmaya çalıştığımız şey senkronizasyonu sağlamak. Ortak bir biçimde birbirinin açığına bakan değil birbirinin işine katkı sunan bir anlayışla İstanbullunun bu zor koşullarda hayatının kolaylaştırma çabası. Yaşanan bütün bu süreçlerden sonra şunu söylemek lazım. İstanbul’da belki de son zamanlarda görünen en yoğun kar yağışını en kuvvetli kar yağışı. Bu sefer şöyle bir yanı var. Ani bastıran bir anda kar yığını şeklinde olan fırtınalı, gök gürültülü bir kar yağışını akşam boyunca yaşadık. Şu anda itibarıyla tedbirimiz daha büyümüştür.” dedi.

İMAMOĞLU’NDAN ÖZÜR

İstanbul’un bir sorumluluk haritası olduğunu söyleyen İmamoğlu, “E5, D-100 kime aittir bellidir. Ama böyle bir afet ortamında birbirimizi yaralayan söylemleri duymuyor, görmüyoruz bile. Şu an bu masada birçok kamu kurum ve kuruluşunun temsilcisi var. Her emekçinin emeğine, alın terine sağlık. Büyük emek gösterildi. Bu anlamda da sayın Valimize de teşekkür ediyorum. Her an telefonun karşı ucunda oldular. Mağdur olan vatandaşlarımızın varolduğunu bilerek onlardan da özür dileyerek, sorunu azalttığımızı belirtiyorum. Bu akşam yine kar yağışı olduğunu bilelim. Dışarı çıkmamalarını rica ediyoruz. Yarına da dikkat etmeliyiz. İşi olan vatandaşlarımız toplu taşıma araçlarını tercih etsinler. Herkese yuvasında mutlu bir gün diliyorum. Karın güzel tarafına da bakmamızı rica ediyorum. Yeraltı sularının çekildiği bir dönemde bu karın bir bereket İstanbul için kaynak olduğunu bilelim.” ifadelerine yer verdi.