İmdat Kaymakam kurtar beni!

Açlıktan şehre inen karaca, köpeklerin saldırısına uğradı.

Durumu öğrenen Cide Kaymakamı Mustafa Ayhan’ın talimatıyla denizden kurtarılan karaca ameliyat edildi.
Yoğun kar yağışı insanları olduğu kadar yaban hayvanlarını da olumsuz etkiliyor. Kastamonu’nun Cide ilçesinde açlıktan şehre inen karacaya köpekler saldırdı. Köpeklerin saldırısıyla karnı parçalanan karaca kurtularak kendini Karadeniz’e attı. Dakikalarca yaralı olarak denizde kalan karacayı gören vatandaşlar durumu kaymakam Mustafa Ayhan’a haber verdi. Tekneyle yaklaşık 500 metre açıkta bulunan yaralı karacanın yanına giden yetkililer, karacayı denizden kurtararak veterinere götürdü. Ameliyatla karnı dikilen ve dört yaşında olduğu tespit edilen karaca, yaşadığı korku dolu dakikaların ardından Milli Parklar yetkililerine teslim edildi.

Cide Kaymakamı Mustafa Ayhan, kendisini polislerin arayarak denizde bir yaralı karaca olduğunu haber vermeleri üzerine olay yerine gittiğini belirterek, “Yetkililere talimat verdik ve yaralı karacayı denizden kurtardık. Karaca zaten yaralıydı. Köpekler saldırmış. Vatandaşların ifadesine göre köpeklerin elinden kurtulunca kendini denize atmış. Veteriner hekim tarafından karnı dikildi. Karnında büyük yaralar olan karacanın şu an durumu iyi. Karacayı Milli Parklar yetkililerine teslim ettik ayrıca adını da Cesur koyduk.” dedi.

Olayın görgü tanığı Hasan Yılmaz isimli bir vatandaş ise, deniz kenarında kuşları izlediğini belirterek, “O sırada bir köpek sürüsünün önünden karacanın denize koştuğunu gördüm. Karaca korkudan kendini denize attı. Bunun üzerine ben de polis yetkililerine haber verdim. Kaymakam gelerek karacayı denizden kurtardı.” diye konuştu.