İnancı gereği yüzünde 5 kiloluk urla yaşıyor

5 kiloluk urla yaşıyor. Çünkü inançları onu aldırmaya izin vermiyor. O görüntüler...

İspanya’da yaşayan 51 yaşındaki Jose Mestre’nin gençliğinde dudağında bir ur çıktı. Doktora giren Mestre’ye, ameliyat ile dudağındaki urun alınması gerektiği bildirildi.
Yahova Şahidi üyesi olan Mestre, bu inancın gereklerinden birisi olan,”Ağızdan veya başka bir yolla bedene kan almak ” Tanrının Kanunu” nun ihlalidir” inanışı gereği ameliyat olmayı kabul etmedi.

Ergenlikte dudağırda başlayan bu küçük ur yıllar geçtikçe büyüdü ve önce ağız ve burnunu kapladı. Ailesi de sıkı bir Yehova Şahidi olan Mestre, yaşadığı şehirlerdeki doktorların ve komşularının bütün ısrarlarına rağmen doktora gitmeyi kabul etmedi. Bir süre sonra ur bütün yüzünü kaplayınca Mestre kör oldu.

Zaman zaman yüzünde oluşan kanamalar yüzünden oldukça korkunç bir görünümü giren Mestre, yakınlarının ısrarıyla Almanya’da doktorlara götürüldü. Alman doktorlardan kan nakli yapılmadan bu urun alınması için yardım isteyen Mestre’ye bunun mümkün olmadığı söylendi. Ailesinin de ısrarla kan verilmesin talebinde bulunması üzerine zavallı adam için Almanya defteri de kapandı.

En sonunda konuyla ilgili Discovery Kanal tarafından İngiltere’ye getirelen Jose, Britanya’da iki doktor tarafından muayene edildi. Yüzündeki ur 5 kiloya ulaşan Jose’ye ameliyatın kaçınılmaz olduğu tekrar söylendi. Jose ile birlikte hastaneye gelen kızkardeşi, yine kan naklini reddeden kardeşine tepki gösterdi. Doktorlar Jose’nin ameliyat olmazsa öleceğini bildirdiler. Adam bütün bu ısrarlara rağmen ameliyatı kabul etmedi.

YEHOVA ŞAHİTLERİ;
Yehova şahitliğinin kurucusu C.T. Razıl ‘dır. Onlara göre, cehennem diye insanların ruhlarının azap çektikleri bir yer yokturve kadere inannazlar
Gerçek din Yehova şahitlerininkidir. Diğerleri sahtedir. Şeytan, bu dünyanın görülmez yöneticisidir. Tapınmada suret, resim, haç, tespih, mum kullanılamaz. Ruh çağırmak, fal bakmak, büyücülük, ispirtizma yasaktır ve ağızdan veya başka bir yolla bedene kan almak ” Tanrının Kanunu” nun ihlalidir.