İnce, 50 ilde miting yapacak

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce, 50 ilde miting yapacak.

Seçim kampanyasını 4 Mayıs'ta başlatan Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran'a kadar 50 ilde miting yapacak.

Seçim kampanyasını Ulus'taki Birinci Meclis önünden başlatan İnce, ilk  büyük mitingini memleketi Yalova'da gerçekleştirdi.

Daha sonra sırasıyla Edirne, Hakkari ve Rize'ye giden İnce, dün geceyi  ise bir televizyon programına katıldığı Antalya'da geçirdi. Bugün kahvaltıda  Afyonkarahisarlı gazetecilerle bir araya gelen İnce, Dinar ile Denizli'nin  Bozkurt ilçelerinde vatandaşlarla buluştu.

Akşam saatlerinde Denizli kent merkezinde miting düzenleyecek olan  İnce, yarın da Manisa merkez ve Soma'da olacak.

Özel uçak kullanan Muharrem İnce'nin pazartesi günü Konya'da olması  bekleniyor. İnce, ilk olarak Ereğli ilçesine gidecek, daha sonra kent merkezinde  halka hitap edecek.

15 Mayıs'ta Aksaray ve Niğde'de miting yapacak Muharrem İnce, ramazan  ayında da miting programlarına devam edecek.

İnce, 18 Mayıs'ta Kırklareli ve Tekirdağ'da olacak. İnce'nin akşam  saatlerinde ise İstanbul Avcılar'da bir iftar programına katılması bekleniyor.

Muharrem İnce,  Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı tarih olan 19  Mayıs'ta Samsun'da olacak.

Aynı gün Sinop'ta halka seslenmesi beklenen İnce, 20 Mayıs'ta Osmaniye  ve Adana'da miting yapacak.

İl mitingleri öncesinde bazı ilçe ziyaretlerinde de bulunacak olan  Muharrem İnce, 24 Haziran'a kadar 50 ilde miting yapmayı planlıyor.

Daha çok salon toplantılarına katılması beklenen Genel Başkan Kemal  Kılıçdaroğlu'nun ise İnce'ye destek ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için  partisine oy istemek amacıyla İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyükşehirlerde  sınırlı sayıda miting yapacağı belirtiliyor.

Kılıçdaroğlu'nun, İnce ile beraber bazı mitinglere katılması da  bekleniyor.

Öte yandan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, milletvekili adayları üzerindeki  çalışmalarını Çevre Sokak'taki parti okulunda sürdürüyor. Kılıçdaroğlu'nun  milletvekili listesinin 21 Mayıs'ta Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) teslim  edilmesinin ardından, daha fazla sahada olacağı ifade ediliyor.

TRT