İnce: Demirtaş’ı hapiste tutma

Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı Muharrem İnce, hükümeti sert bir dille eleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 24 Haziran'da yarışacak olan cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Meral Akşener'in çağrısı ve HDP eski Eş Genel Başkanı Demirtaş üzerinden hükümete yüklendi.

İnce, burada tutuklu bulunan cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le ilgili için Erdoğan'a çağrıda bulundu: "Karamollaoğlu'nun, Akşener'in imzasıyla uğraşma. Demirtaş'ı hapiste tutma, Gel erkekçe yarışalım."

CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Yalova'da mitingteki konuşmasından satırbaşları şöyle:

Kendimi şöyle tanımlıyorum: 80 milyonun yükü omuzlarımda.
Genç bir kadın avukat mesajıyla beni ağlattı. Mesaj şu: "Tam her şey bitti derken, bunlar bu memleketi sattı derken, yeniden gönlüme bir ışık doğdu. 24 Haziran'da cübbem arabamda talimatınızı bekliyorum.

Önce içeride birlik. Kürtle Kürt'ü Çanakkale'de olduğu gibi kol kola yapacağım. Trump'a Putin'e sonra sıra gelecek. Dün yine üzen bir şey oldu. Bahçeli benim MHP'ye husumet beslediğimi söylemiş. Bakın ona cevabı Yalovalı ülkücüler verir. Yalova'da ikinci seçimelrde bize oy verdiler. Görüşmeleri ben yaptım. Sayın Bahçeli şehitlere 'kelle' diyeni partini yaslıyorsun. İtirazım sanadır.

36 yıl sonra rozetini çıkardım genel başkanıma teslim ettim. Partinin Cumhurbaşkanı olmaz. Beni seçtiğinizde en kısa sürede parlamenter sisteme gececeğiz. O sarayda asla oturmayacağım. Orayı ben aslında iyi bir emlakçı arıyordum satacaktım ama… Milletvekili arkadaşlar karşı çıktı. Orayı yüksek puanlar almış öğrencilere üniversite yapacağım. Ben de Atatürk'ün oturduğu Çankaya Köşkü'nde oturacağım.

Tek dertleri beni indirmek diyor. Bizim derdimiz memleket, seni indirmeye bakmıyoruz. Ama seni indirirsek dolar iner. Seni indirirsek euro iner. Seni indirirsek enflasyon iner, benzin iner, mazot fiyatı, gübre fiyatı iner. Bunlar inince vallahi indirelim seni, ne olacak?

'AKŞENER'İN KARAMOLLAOĞLU'NUN İMZASIYLA UĞRAŞMA'

HDP’liler de, MHP’liler de bu memleketin evladı. Adil yarış yapacaksak Meral Akşener’in, Temel Karamollaoğlu'nun imzası ile uğraşma, Selahattin Demirtaş’ı cezaevinden tutma. Gel erkekçe yarışalım.

NTV