İnce’den diğer adaylara bağış!

Muharrem İnce, diğer cumhurbaşkanı adaylarına bağış geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi adına 24 Haziran seçimlerinde yarışan Muharrem İnce, diğer cumhurbaşkanı adaylarına 'Güle güle harcasınlar' diyerek 500'er TL bağışta bulundu.

Ziraat Bankası TBMM Şubesine gelen İnce, burada Cumhurbaşkanı adayları  Recep Tayyip Erdoğan, Selahattin Demirtaş, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve  Doğu Perinçek'e bağış yaptı.

"Değerli rakiplerim, cumhurbaşkanı adayları, güle güle harcasınlar.  Sağlıklarına dua ediyorum. Jestimi yapıyorum." ifadesini kullanan İnce, her aday  için 500 lira yatırdı. Dekontunu alan İnce, seçimi kazanmayla ilgili duayı  kendisine yaptığını söyledi.

Diğer adaylardan kendisine bağışta bulunmalarını bekleyip beklemediği  sorusuna ise İnce, "Ağanın eli tutulmaz, onlar da yatırırsa fena olmaz."  karşılığını kullandı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, paraya ihtiyacı olmadığını,  devletin uçaklarını, imkanlarını kullandığını savunan İnce, ancak vicdanının  elvermediğini söyledi.

İnce, cumhurbaşkanı seçildiğinde adil olacağına söz verdiğini  anımsatarak, "Adil olacaksam Sayın Erdoğan'a da adil olmalıyım. Yoksa Sayın  Erdoğan'ın paraya ihtiyacı yok. Devletin uçağı, devletin arabası, örtülü ödeneği  her şey elinde zaten. Madem adil olacağız ona da adil olalım dedik.  Cumhurbaşkanlığını da böyle yapacağım." diye konuştu.

Adaylara yatırdığı paranın kendisine yapılan bağışlardan değil  maaşından, helal para olduğunu ifade eden İnce, "Gerçi öbürleri de helal para, bu  milletin yaptığı bağış değil kendi maaşım." dedi.

İnce, kendisine yapılan bağış miktarının sorulması üzerine de tutarı  bilmediğini ancak kişi sayısının çok olduğunu kaydetti.

"BANA ENERJİ VERİYORLAR, GÜLDÜRÜYORLAR"

Muharrem İnce, bu seçimde en büyük dayanağının yandaş medya olduğunu,  kendisine enerji verdiğini, güldürdüğünü belirtti.

Önceden Gırgır dergisine çok güldüğüne değinen İnce, "Yandaş medya sağ  olsun, 'Özel uçağıyla geziyor' diye haber yapıyor. Zor bela 8 kişilik bir uçak  kiraladık, mecburuz bunu yapmaya. Buradan Erzincan'a gidiyorum, Erzincan, Sivas  mitingi var. Başka şansımız yok. Bu yandaş medya ne içiyor ne yiyor merak  ediyorum. Bu kafayı böyle nasıl buluyorlar. Benim enerji kaynağım, hep var  olsunlar. " değerlendirmesinde bulundu.

''DEMİRTAŞ'IN MEYDANLARDA OLMASINI İSTERDİM"

Cumhurbaşkanı adayı İnce, Türkiye'nin normalleşmesi, barışması  gerektiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Döviz aldı başını gidiyor, memleket yanıyor, batıyor. Kavga etmenin  bir alemi yok. Bu memleketi elbirliğiyle kurtaralım, düzlüğe çıkaralım. İnsanlar  iş yerlerini kapatıyor, ekonomi iflas ediyor, duvara çarpmak üzereyiz. Böyle bir  ortamdan birlik ve beraberlik içinde ancak çıkabiliriz. Önce 81 milyon bir  olursak sonra dışarıya karşı daha güçlü oluruz. Bütün adaylarımıza, başarılar  diliyorum.

Gönül ister ki bu yarışta Sayın Selahattin Demirtaş'ın özgür şekilde  bizimle birlikte kampanyaya katılmasını çok isterdim. Doğrusu budur. Biz  yarışıyoruz, miting yapıyoruz, o içeride tutuklu. Bu adil bir yarış değil. Sayın  Erdoğan tutuklu olsaydı, onun için de özgürlük isterdim, Sayın Karamollaoğlu,  Sayın Akşener, kendim içinde isterdim. Böyle bir yarışta Sayın Demirtaş'ın  meydanlarda olmasını isterdim."

İnce, CHP'nin YSK'ya sunduğu aday listesine ilişkin soruyu ise  yanıtsız bıraktı.

TRT