İndirim oyununa son

Artık yılda sadece iki kez indirim yapılabilecek

Coşkun, AK Parti Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin, piyasalardaki indirimlere ilişkin sorusunu yanıtlarken, ”10 ay taksit ve sıfır faizle, mal ne üretilebilir ne satılabilir” dedi.

Piyasalarda indirim yapılmasına AB’de olduğu gibi yılda iki kez müsaade edeceklerini ifade eden Coşkun, ”İndirimlerin birisi yaz sezonunun bitiminde, diğeri de kış sezonunun bitiminde olacak. Şirket; kapanma, tasfiye, nakliye gibi özel hallerde ise bağlı olduğu odaya müracaat ederek belirlenen sürede indirim yapabilecek. Ayrıca maliyetinin altında zararına da satış yapamayacak” diye konuştu.

Bakan Coşkun, tüketicilerin sorunları olduğu zaman 930 ilçe ve 81 ildeki tüketici hakem heyetlerine sorunlarını iletebileceklerini ifade ederek, ”Sorunlarını oraya götürecek. ALO 175’den istedikleri bilgileri alacaklar” dedi.

Tüketicilerin malın kalitesine çok dikkat etmeleri gerektiğini ifade eden Coşkun, ”Üreticilerin defolu malları var. Bu malları kampanya döneminde tüketiciyi aldatarak satışa arzediyorlar. Bunları önlemeye çalışacağız” diye konuştu.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Coşkun, indirimler konusuna ilişkin, alt komisyondan geçen ve bu hafta komisyonda görüşülecek olan teklifin 2-3 hafta içerisinde yasalaşacağını sözlerine ekledi.