İneğim hamile yolu açabilir misiniz?

Samsun'da pazar akşamından itibaren aralıksız süren kar yağışı sebebiyle kapanan köy yollarının açılmasına devam ediliyor.

Köye Yönelik Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kar yağışı devam ederken yalnızca acil durumlara müdahale etti. Pazar günüden itibaren 80 kadar hasta ve cenaze için köy yollarını açan ekipler, kar yağışının durmasından sonra daha önceden hazırlanan plan doğrultusunda yol açma çalışmalarına başladı.

Samsun genelinde önce grup köy yolları, sonra köy yolları daha sonra da mahalle yolları açılacak. Köye Yönelik Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin çalışmasını Köye Yönelik Hizmetler Müdürü Aydın Sarıyıldız, yerinde inceledi. Bu sırada Ahmet Polat, isimli vatandaş traktörle Köye Yönelik Hizmetler Müdürü Sarıyıldız’ın yanına gelerek ineğinin hamile olduğunu, doğurabileceğini belirterek koyünün yolunu açılmasını istedi. Bunun üzerine Sarıyıldız, “Sen kendinin bu ekiplerin başında olduğunu düşün, önceliği insanlara mı ineğe mi verirdin?” diye sordu. Polat, “insan” diyerek cevapladı. Bunu üzerine Sarıyıldız, “Hastası ve cenazesi olan köylerimize tabii ki öncelik veriyoruz. Pazar gününden itibaren içinde 80 dolayında cenazesi ve hastası olan köyün yolunu öncelikli olarak açtık. Benim köydeki insanımızdan isteğim gereksiz yere telefon açmamalarıdır. Zira yollar önceliklerine göre en kısa sürede açılacak. Bunu acil durumlar haricinde hiçbir şey değiştiremez. Okulların tatil olmamsı bizim işimizi daha da kolaylaştırdı.” diye konuştu.