İnegölspor basketbolda zirvede

Bursa'nın İnegöl ilçesinde Ekim ayında başlayan basketbol yerel liginde Genç Erkek, Yıldız Erkek ve Küçük Erkek takımları ile mücadele eden Belediyespor Basketbol takımı gruplarında oynadıkları toplam 15 müsabakadan 14 galibiyet alarak Pazar günü ilk devresi biten liglerde kendi gruplarında zirvede yer aldı.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde Ekim ayında başlayan basketbol yerel liginde Genç Erkek, Yıldız Erkek ve Küçük Erkek takımları ile mücadele eden Belediyespor Basketbol takımı gruplarında oynadıkları toplam 15 müsabakadan 14 galibiyet alarak Pazar günü ilk devresi biten liglerde kendi gruplarında zirvede yer aldı.

Belediyespor Başkanı Adem Tayyar; geçtiğimiz sezon Levent Ayas ve Batuhan Yeşilova yönetiminde basketbol liglerinde yer almaya başlayan İnegöl Belediyespor basketbol takımının, bu sezon başında ekibe dahil olan Ali Başaran ile birlikte daha da genişlettiği çalışma gruplarında aldığı başarılı sonuçlar ile dikkat çekmeye başladığını belirtti.

Genç Erkekler ve Yıldız Erkekler liginde ilk devre oynadığı 5’er müsabakadan da sahadan galip olarak ayrılan Belediyespor’lu basketbolcular küçükler kategorisinde ise oynadığı 5 maçta sadece Yeşimspor’a kaybederek bu sezon tüm kategorilerde oynadığı 15 müsabakadaki tek yenilgisini aldı.

İlk devrenin son maçlarında Pazar günü Bursa Atatürk Spor Salonu’nda Genç Erkeklerde son maçında Bosch Spor Kulübü’nü 65 – 60 mağlup etmeyi başaran basketbolcular küçükler kategorisinde ise M.G. spor kulübünü 68 – 48 mağlup ederek İnegöl’e çifte galibiyetle geri döndüler.

Son saniyesine kadar heyecan dolu geçen Genç Erkek müsabakasında, ilk devre 15 sayı geriye düşmesine rağmen, ikinci devredeki güzel savunması ile galip gelen ekipte attığı 28 sayı ile Ali Şimşek takımın en skorer ismi olurken sakatlığı sonrası takıma geri dönen takımın tecrübeli ismi Berkay Asa’nın oyunun iki yönünde de yıldızlaştığı müsabakada galip gelmeyi başardı.

İkinci müsabakada ise küçükler baştan sona kadar üstün oynadığı müsabakayı Hakan Baha Temel, Oğuzhan Üçevliler ve Fuat Albamya’nın skorer oyunları ile kolay bir galibiyet aldılar.