Ingilete’den Pakistan’daki deprem zedelere yardim

Çalismalar çerçevesinde bölgeye gelen Kizilay saglik ekipleri de Purrak Köyü’nde saglik taramasi yapti. Çocuklara egitim için imkanlar sunulurken, çalismalar çerçevesinde köyün durumunun düzeltilecegi ve bölgeye kalici konut yapilacagi bildirildi.
Ilk etapta, bölgeye 30 bin sterlinden fazla yardim yapilacagi bildirilirken, Ingiltere-Kesmir Yardim Komitesi yetkilisi Sefik Hüseyin, “Bizim komitemiz burada ne yapabilecegimizi arastirdi. Biz burada, birçok sivil toplum kurulusuyla görüstük. Burayi kardes köy ilan ettik. Kizilay da bizimle birlikte burada harika bir sekilde çalisiyor. Biz burada, birçok sey yapabiliriz. Bu tür güzel köy örnekleri olusturabiliriz” dedi.
Bölgede saglik taramasi yapan Türk Kizilay ekibinden Kamil Kurtul ise, “Burada güzel bir ulasim araci yok. Insanlar nehirlerden, kendilerinin yaptigi küçük araçlarla geçiyor. Burada saglik ekiplerimizle çalisiyoruz. Saglik taramasi yapiyoruz” ifadelerini kullandi.
Bölgede öngörülen çalismalar çerçevesinde, köyün yeniden imarinin gerçeklestirilecegi ve karayoluyla ulasilamayan köy yakinlarina kolay ulasim için köprü yapilacagi ifade edildi.