İngiliz basını Milli Takım Teknik Direktörü’nü tartışıyor

İngiltere'de basın Milli takımın İsveçli teknik direktörü Sven Goran Eriksson'un sahte bir Arap şeyhi kılığındaki gazeteciye yaptığı açıklamaları tartışıyor.

The Independent gazetesi, ”News of the World” adlı bulvar gazetesinin kendisini Arap şeyhi olarak tanıtan editörü Mazher Mahmud ile Eriksson’un görüşmesi sırasında İsveçli teknik direktöre atfedilen konuşmalara yer ayırdı. Mazher Mahmud, bir futbol akademisi kurulması konusunda danışmalarda bulunma daveti üzerine Eriksson, menajerleriyle birlikte Dubai’ye gitmişti. Eriksson, kendisini Arap şeyhi olarak tanıtan gazeteciye, gelecek planlarıyla ilgili ayrıntıları ve bazı milli futbolcular hakkındaki özel görüşlerini açıkladı.
The Independent, “Kendisini Dubai’deki yelken biçimindeki yedi yıldızlı Burj el Arab Oteli’nde ağırlayan şeyh kılığındaki gazeteciye, menajeriyle birlikte, Aston Villa kulübünü satın almasını öneren Eriksson iddialara göre, dünya kupası finallerinden sonra, bu kulübü çalıştırma konusunda da açık kapı bırakıyor.” yazdı.
Bunun yanı sıra, Eriksson, milli takımdaki futbolcularla ilgili özel görüşlerini de aktardı. İsveçli teknik direktör Eriksson, Wayne Rooney’i huysuz olarak tanımlarken Rio Ferdinand’ı da ”zaman zaman tembel” bulduğunu belirtti. Eriksson, Michael Owen ise para için Newcastle United’i seçtiğini söylediği iddiası yer aldı. Eriksson, Manchester United’dan İspanyol devi Real Madrid’de transfer olan David Beckham da mutsuz olduğunu belirterek İngiltere’ye dönebileceğini söylediği bildirildi.