İngiliz Kraliyet düğününde Obama ve Sarkozy yok; ama Mr. Bean var

İngiltere'de Prens William ile Kate Middleton'un evleneceği kraliyet düğününün bin 900 kişilik davetli listesi açıklandı.

İngiltere’de Prens William ile Kate Middleton’un evleneceği kraliyet düğününün bin 900 kişilik davetli listesi açıklandı. Kraliyetten yapılan açıklamada 29 Nisan’da gerçekleşecek düğüne katılacaklar arasında David Beckham ve eşi Victoria Becham gibi ünlülerin yanı sıra savaş gazileri de bulunuyor.
    Beckham ailesi, Elton John ve Guy Ritchie gibi isimlerin düğüne katılacağı günler öncesinden medyada yer almıştı. Ancak listede yer alan yeni isimler arasında Joss Stone, Mr .Bean karakterini canlandıran Rowan Atkinson da bulunuyor. Atkinson’un, Prince Williams’ın babası Prens Charles ile yakın dost olduğu biliniyor.
    Westminster Abbey’de gerçekleşecek düğüne katılacak kraliyet aileleri arasında ise Bahreyn, Danimarka, İspanya, Fas, Norveç, Brunei gibi ülkeler bulunuyor. Davetlilerin bir kısmını ise devlet görevliler, Afgan savaşı gazileri ve yardım kuruluşu çalışanları oluşturuyor.
    St. James Sarayı’ndan yapılan açıklamada sadece “taç giymiş” devlet başkanlarının ve yabancı liderlerin çağrıldığı, ABD Başkanı Barack Obama ve Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy gibi isimlere davet gönderilmediği belirtildi.
    Düğüne katılacaklar arasında Afgan Savaşı gazisi ve Prens Williams’ın dostu Martyn Compton bulunuyor. Ayrıca Kahramanlara Yardım derneğinin kurucusu Holly Dyer, Irak’ta 2007’de hayatını kaybeden İngiliz asker Joanna Dyer’in kız kardeşi de düğüne katılacaklar arasında. Başbakan David Cameron’un da iştirak edeceği düğüne Prens Williams’ın çok sayıda asker arkadaşı da katılacak.