İngiliz mühendis nereye gömüldü? İşte cevabı!

Lui Sakka'nın yasaklı avukatı, öldürülen İngiliz mühendisin gömüldüğü yeri açıkladı.

İstanbul’da 15-20 Kasım 2003 tarihlerinde meydana gelen bombalı saldırıların finansmanı ile Antalya’da İsrail gemilerine yönelik saldırı yapma hazırlığından tutuklu bulunan Lui Sakka’nın yasaklı avukatı Osman Karahan, en son görüşmelerinde müvekkilinin 14 Eylül 2004 tarihinde Felucce’de rehin alınarak öldürülen İngiliz mühendis Kenneth Bigley gömülü olduğu yeri açıkladı.
Mecdiyeköy’de bulunan ofisinde bir basın toplantısını düzenleyen avukat Osman Karahan, müvekkiliyle en son görüşmesinde kendisinin başkanı olduğu İslami esaslara göre kurulan bir mahkemece Bigley’in casus yaptığı gerekçesiyle infaz kararın alındığını ve infazın boğazı kesilerek uygulandığını kendisine anlattığını söyledi. Karahan, müvekkilinin Bigley’in öldürülmesinin ardından Felücce yakınlarında Noamiy’den Felücce’ye girerken sol tarafta bulunan ve herkes tarafından bilinen hendeğin içine gömüldüğünü, cipinin de 12 bin dolar karşılığında satılarak bu paranın Felücce’de Ebu Gureyb’te tutuklu bulunan kadın mahkumların ailelerine dağıtıldığını söylediğini iletti.

Avukat Karahan, toplantı sonunda basın mensuplarına, görüşmesi sırasına Sakka’nın kendi eliyle çizdiği Bigley’in gömüldüğü alanın krokisini dağıttı.