İngiliz Müslümanlar Danimarka’yı protesto etti

İngiltere'nen başkenti Londra'da Danimarka elçiliği önünde toplanan binlerce İngiliz Müslüman Danimarka'yı protesto etti.

İngiliz Müslümanlardan Danimarka’ya olan tepki giderek büyüyor. Dün yaklyaşık yüz kişilik bir grubun Dainimarka’yı protesto etmesini ardından bugün de elçiliğin önünde toplanan Hizb-ut Tahrir cemaatine bağlı yaklaşık üç bin İngiliz Müslüman Danimarka’yı protesto etti.

Ellerinde “İslam diğer dinlere hakaret etmez”, “İslam’ı tartışmaktan korkmuyoruz”, “Terörle mücadeleniz İslam’la mücadeledir” yazılı pankart ve dövizler açan göstericiler sık sık tekbir getirdi.

Gösteride ayrıca Hizb ut-Tahrir cemaati Lideri Fadi Abdullatif, basın açıklamasında Avrupa ülkelerinden talepte bulundu. Abdullatif yaptığı açıklamada, Avrupa hükümetlerine seslenerek, medya organlarına karikatür olayı nedeniyle özür dilemelerini ve bir daha buna benzer bir yayın yapılmamasını istedi. Fadi Abdullatif ayrıca, İslam’ın tartışılabileceğini ancak hakaret sınırlarına varmamasını istediklerini belirtti.

Abdullatif son olarak tüm dünyada Avrupa ürünlerine yapılan boykot olaylarını gerçekleştiren müslümanların yanında olduklarını duyurdu.