İngiliz taraftarlar takımlarına güvenemiyor

2006 Dünya Kupası maçlarından bugün Köln'de oynanacak İsveç-İngiltere maçı için bu kente gelen İngiliz holiganlarını polis şehir merkezinde kontrol altına aldı.

Dünya Kupası maçlarından İsveç-İngiltere macı için bugün Köln’e gelen İngiliz holiganlarını Köln Polisi şehir merkezinde kontrol altına aldı. Köln Polisi şehir merkezine giren holiganları Köln-Altstad’dan diğer caddelere geçmesine izin vermedi. Köln Dom kilisesi civarlarında gezmek isteyen holiganlar grup oluşturarak toplu halde sloganlar attı. Köln Altstad’da ara sokaklardan birinde toplanan holiganları Köln polisi diğer caddelere geçmesine izin vermedi. İngiliz holiganları cadde üzerinde ellerinde içki şişeleri ile sloganlar atarak eğlenmeye çalıştı. Elbiselerinin üst kısımlarını da çıkaran holiganlar yer yer polis hakkında olumsuz sloganlar attılar. İngiliz holiganları İngiltere takımının çok göz doldurmadığını ve Dünya kupalarındaki şanslarının yüksek olmadıklarını söyledi. Takımlarının oynayacağı oyundan emin olmadıklarını söyleyen İngiliz taraftarları 2006 Dünya Kupasında süpriz çıkabileceğini söylediler.

Köln Dom Kilisesi önünde ve Altstad meynanında dev ekranlarla Dünya Kupası maçlarını izlemeyen taraftalar ilginç görüntüler sergiledi. Köln Altstad’da cadde aralarında işyerlerinin önünde ve insanlar arasında rastgele futbol oynamaları oturanları da rahatsız etti. Çeşitli ülkelerden Köln’e gelen taraftarlar yer yer karşılıklı sloganlar atarak kendi ülkelerine destek verdi. Her ülkenin taraftarları kendi ülkesinin formalarını ve bayraklarını üzerinde taşıyarak Köln’de çok renkli anlar yaşanmasına vesile oldu. Diğer ülkelerin ve özellikle İngiliz taraftarlarının ellerinde içki şişeleri ile Köln caddelerinde maçın oynanacığı anı beklemeleri dikkat çekti.