İngiliz TV’si kebabı tanıtacak

Yaklaşık bir buçuk asırlık geçmişi ve "İskender Döner Kebabı"yla adını tescilleyen "Kebapçı İskender", İngiliz TV kanalı Channel Four’da tanıtılıcak.

Kebapçı İskender Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz İskenderoğlu, Botanik Park içinde bulunan İskender Efendi Konağı’nda, oğulları Oğuzhan ve Kayhan İskenderoğlu ile birlikte basın toplantısı düzenledi.
İskenderoğlu, Channel Four TV’nin Kültür ve Turizm Bakanlığına yaptığı müracaatın ardından kendileriyle temasa geçtiğini belirterek, İskender Döner Kebabı’nın, hayvanların beslenmesinden, etin ve dönerin hazırlanması ve kebabın sunumuna kadar tüm yapılış aşamalarını içeren bir program hazırlandığını söyledi.
Yönetmen Belinda Kirk, yapımcı Tom Currie, sesçi Byron Blake ve sunucu Jamie Carrutheurs’tan oluşan İngiliz TV ekibinin Bursa’da bir hafta çekim yaptığını anlatan İskenderoğlu, İngiltere’de yüksek öğrenim gören oğlu Oğuzhan İskenderoğlu’nun da rehber sunucu olarak ekibe eşlik ettiğini kaydetti.
İskenderoğlu, programın formatı gereği bir hafta boyunca “İskender Döner Kebabı”nın hazırlanışını izleyen ve bilgi alan sunucu Jamie Carrutheurs’un, çekimlerin son günü kebabı tek başına hazırladığını ve kendisinden 10 üzerinden 8 aldığını belirtti.
“Bunu, Kebapçı İskender’in olduğu kadar Türkiye’nin de tanıtımı olarak görüyoruz” diyen İskenderoğlu, web sitesi üzerinden “Kebapçı İskender TV” adını verdikleri tanıtım videolarının da izlenebileceğini kaydetti.
Yavuz İskenderoğlu, “İskender Döner Kebabı”nı dünyaya tanıtmak için çabalarının sürdüğünü vurgulayarak, 2007 yılında Washington, Münih ve Atina’da şube açacaklarını bildirdi.