İngiltere’de seks kölesi çocuklar

İngiltere'de yayımlanan The Independent on Sunday gazetesi, ülkede 5 bin civarında çocuğun çetelerce seks kölesi olarak çalıştırıldığını öne sürdü.

Independent on Sunday, konuyla ilgili olarak Joseph Rowntree vakfı tarafından yapılan bir araştırmanın sonuçlarına da yer verdi.

Araştırma sonuçlarının, bu çetelerin kullandığı internet sayfalarında 5 yaşından başlayan çocukların görüntülerinin yer aldığını, çetelerin elindeki kadın ve çocukların şiddet kullanılarak korkutulup, sindirildiklerini gösterdiği kaydedildi.
Araştırmada, Nijerya ve diğer bazı batı Afrika ülkelerinden gelen küçük kız çocuklarının önce bakım altına alındığı, ancak sonra kaybolduğunun tespit edildiği ortaya konuldu.

Independent on Sunday, bu kızların izlerine daha sonra İtalya ve diğer başka ülkelerde seks kölesi olarak çalıştırılırken rastlandığını, Glasgow ve Newcastle’da mülteci kamplarında bulunan erkek çocuklarının da parayla seks yapmaya zorlandığını bildirdi. Gazete, insan kaçakçılığının dünya çapındaki yıllık cirosunun 5 milyar sterlin olduğunu hatırlattı.