Ingiltere’nin Insanlik Disi Davranisi!

Ingiltere'de tabloit boyutlarinda yayimlanan pazar gazetesi ''News of the World'', kraliyet deniz piyadelerinde bir grup askerin digerlerini baski ve tehditle sindirdigini, asagiladigini ve dövdügünü öne sürdü.

Haberde, ”Deniz Kuvvetleri Komutanligi’nin Plymouth yakinlarindaki Bickleigh kitasinda çekildigi belirtilen görüntülerde tümüyle soyulmus iki erkegin çiplak olarak dövüsmeye zorlandiginin görüldügü, daha sonra 42. komando birliginden bir komutanin, dövüstürülenlerden birinin yüzünün ortasina tekme attigi” belirtildi.
Bunlari izleyen 40 deniz piyadesinin de çiplak oldugu kaydedilen haberde, görüntüyü çekerek gazeteye ileten askerin, bunun bir sarhos eglencesi olmaktan öteye geçtigini ve genç askerlerin soyulup dövüsmeye zorlanirken, ayni zamanda korkutulup asagilandigini söyledigi bildirildi.
Savunma Bakanligi sözcüsü, iddialar üzerine yaptigi açiklamada, ordu karargahinda baski ve kötü muamelenin asla kabul edilemeyecegini söyledi.
Görüntülerin herhangi bir egitim ya da tatbikat sirasinda çekilmediginin belirgin oldugunu kaydeden sözcü, bunlarin hangi sartlarda çekildigini ortaya çikaracaklarini ifade etti.